Rodzice chcieli nauczyć córkę odpowiedzialności. Decyzja podzieliła internautów. "To się nazywa dorosłość"

Każda osoba decydująca się na posiadanie dziecka powinna liczyć się ze zwiększonymi wydatkami. Rodzice chcieliby dla swoich pociech jak najlepiej, jednak muszą też nauczyć je oszczędzania i dobrego gospodarowania pieniędzmi. Na nietypową metodę zdecydowała się pewna para z Teksasu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Erika i Cody Archie doczekali się dwójki dzieci: 14-letniego Clancy'ego i 19-letniej Kylee. Para prowadzi własną farmę w Teksasie. Gdy ich córka skończyła szkołę, nie była zdecydowana, czy chce kontynuować edukację i iść na studia. Rodzice dali dziewczynie wolną rękę i wciąż mogła mieszkać razem z nimi, ale pod jednym warunkiem. Miała płacić im 200 dolarów miesięcznie za czynsz. W ten sposób chcieli nauczyć ją odpowiedzialności.

Zobacz wideo Odwieczne pytanie - co stało się z pieniędzmi z komunii? [SONDA]

Pobierali czynsz od córki. Wynosił 200 dolarów miesięcznie

Na profilu użytkownika bar7ranch na TikToku pojawił się filmik z udziałem Eriki i Cody'ego. Opowiedzieli pokrótce swoją historię i wyjaśnili, dlaczego oczekiwali od 19-latki płacenia czynszu. Małżeństwo udzieliło też wywiadu "Newsweekowi", gdzie powiedzieli nieco więcej o swojej sytuacji rodzinnej. - To jest nasz sposób na przygotowanie jej i upewnienie się, że wie, że rzeczy nie są darmowe. Częścią dorosłości jest świadomość, że musisz płacić czynsz - powiedział ojciec dziewczyny. Kylee miała samodzielnie opłacać czynsz, samochód oraz benzynę. - To tylko po to, żeby otworzyć jej oczy. To bardzo niewielka część jej dochodów, nie stawiamy jej w tarapatach - dodał Cody.

Nietypowa metoda wychowawcza. Internauci mają mieszane uczucia

Obecnie Kaylee nie mieszka już z rodzicami, tylko z ciotką. W zamian za mieszkanie opiekuje się swoimi siostrzeńcami. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, ale zdania użytkowników TikToka są mocno podzielone. Niektórzy wyrażają poparcie dla takiego sposobu wychowania dziewczyny, inni kompletnie nie zgadzają się z tym, jak postąpili rodzice 19-latki. Jak na nieprzychylne komentarze zareagowali rodzice dziewczyny? - Nie rozumieją dynamiki naszej rodziny ani sposobu, w jaki ją wychowaliśmy - podsumowała Erika Archie.

Dobrze robicie! To się nazywa dorosłość.
Zamierzam obciążyć swoje dzieci czynszem tak samo jak wy.
Czas wziąć się do pracy i zacząć płacić. Zmusiłem córkę do płacenia czynszu, kiedy wróciła do domu po zerwaniu z chłopakiem.
Zdecydowanie nie. Zawsze będę pomagać moim dzieciom bez względu na wiek.
Nigdy nie powinno się obciążać rodziny czymś takim.
Totalnie nie. Dzieci powinny oszczędzać pieniądze na swoją przyszłość.
Więcej o: