Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Owiń tym balustradę. Ptaki będą się trzymać z daleka

Gołębie na balkonie są zmorą mieszkańców bloków. Zanieczyszczają przestrzeń, a w okresie lęgowym wiją gniazda i trudno je wypędzić. Jeśli zastanawiasz się, jak się pozbyć gołębi z balkonu, podpowiadamy kilka sprawdzonych trików na odstraszenie tych uciążliwych ptaków.

Gołębie nie tylko zabrudzają balkon odchodami, ale mogą przenosić wiele chorób, dlatego, jeśli pojawiły się w pobliżu naszego mieszkania, warto szybko zacząć działać, aby je przepędzić. Sprawdź, jak się pozbyć gołębi z balkonu z pomocą produktów, który większość z nas ma w kuchni.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Co zrobić, gdy gołębie uwiły gniazdo na balkonie? Możesz je usunąć, ale pod jednym warunkiem

Pamiętajmy, że jeśli gołębie uwiły gniazdo na naszym balkonie, mamy prawo je usunąć, chyba że znajdują się w nim pisklęta. Wówczas nie mamy prawa niszczyć gniazda i zmuszeni jesteśmy poczekać, aż młode dorosną. Aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy gołębie zadomowią się na naszym balkonie, warto działać zawczasu. Istnieją sprawdzone domowe sposoby na odstraszenie ptaków bez wyrządzania im krzywdy. Jak pozbyć się gołębi z balkonu? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Przydadzą ci się produkty z kuchennej szafki 

Świetnym odstraszaczem na gołębie jest ocet, którego zapachu ptaki nie znoszą. Wystarczy wlać go do pojemników i ustawić na balkonie, a skutecznie zniechęcimy gołębie do przysiadania na naszej balustradzie. Podobne działanie ma woda zmieszana z przyprawą chilli. Ostry zapach sprawi, że ptaki nie zbliżą się do jego źródła. Aby zniechęcić gołębie do odwiedzin, możemy także zainstalować na balkonie odstraszacze wizualne, czyli latawce w kształcie ptaka, plastikowego kruka, a także płyty lub taśmy holograficzne. 

Jak widzimy na tiktokowym kanale Balika_giri161 wizualny odstraszacz na gołębie możemy przygotować także samodzielnie. Wystarczy rolka folii aluminiowej i taśma klejąca. Folią owijamy balustradę. Pamiętajmy, by dobrze ją przykleić, aby nie zwiał jej wiatr. Folia będzie odbijać się w słońcu i zniechęci gołębie do przysiadania na naszym balkonie. 

Więcej o: