Wnuczka nagrała rozmowy z babcią przed jej eutanazją. "To jak światełko w tunelu"

Modelka i tiktokerka opublikowała w sieci wyjątkowe nagrania ze swoją babcią, która ze wzgędu na stan zdrowia, postanowiła poddać się eutanazji. Choć 32-latka słyszy od niektórych, że jej babcia "bawi się w Boga", nie żałuje swojej decyzji. - Nie mogę przestać szlochać - piszą internautki.

Więcej tiktokowych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Jakiś czas temu u babci Ali Tate zdiagnozowano raka jajnika w czwartym stadium. - Moja babcia zdecydowała 30 lat temu, że jeśli jej śmierć ma być długa i bolesna, to będzie psychicznie i duchowo gotowa na eutanazję - powiedziała 32-latka z Teksasu w rozmowie z TODAY.com. Kobieta twierdzi, że choć jej babcia nie wybrała jeszcze konkretnej daty, jest ona blisko.

Zobacz wideo Od 65 lat tworzą szczęśliwy związek. "Mówili, że nie pasujemy do siebie"

Nagrała rozmowy z babcią przed jej eutanazją. "Jesteście niewiarygodnie silne"

Ali postanowiła nagrać ze swoją babcią kilka filmików, którymi podzieliła się na TikToku. Postanowiły w ten sposób przełamać pewne tabu. - Co myślisz, gdy zbliżasz się do daty? - zapytała babcię 32-latka w jednym z nagrań. - To jak światełko w tunelu - odpowiedziała. Wyjaśniła również, że gdy przyjdzie czas, umówi się na wizytę w konkretny dzień i otrzyma zastrzyk, który ją uśpi, a następnie kolejne zastrzyki. - Przyszłam na świat po cichu, chciałbym więc odejść cicho - mówi. Nawiązała także to swojego nieżyjącego już męża: "Wierzę, że tam jest i mówi: Najwyższy czas. A ja powiem: Cześć... jestem tutaj. To wszystko".

"Bubbie", która nazywana jest tak przez wnuczkę, udzieliła również życiowej rady młodym ludziom. - Śmiej się, baw się, ciesz się swoimi bliskimi tak bardzo, jak tylko możesz. Powiedz im, że ich kochasz. Dziel się, bądź otwarty, bądź szczery. Rozmawiaj, po prostu rozmawiaj. Jeśli masz miłość w swoim życiu, trzymaj się jej, ponieważ jest tak cenna - zaznaczyła.

Pisze swoją historię, która zakończy się na jej warunkach! Modlę się, abyście wszyscy znaleźli pokój w jej decyzji
Nie mogę przestać szlochać. To takie piękne, ten pomysł, że jej mąż woła ją do domu
Uwielbiam to i chciałbym, żeby moja babcia miała taką opcję, wszyscy cierpieliśmy przez długi czas
Tak chciałbym odejść. Nigdy na łasce choroby
Nikt nie jest w stanie pojąć, jak trudne jest to dla was obu. Jesteście niewiarygodnie silne

- komentują internautki oraz internauci.

Część osób krytykuję modelkę za publikację takich filmów. Ona mówi: "Nie żałuję"

Opublikowane przez Ali filmy obejrzane zostały wiele milionów razy. Choć wiele osób poruszonych jest decyzją jej babci oraz udostępnionymi nagraniami, nie zabrakło również krytycznych głosów. Niektórzy twierdzą, że modelka "wykorzystuje" swoją babcię, by zyskać popularność a jej babcia "bawi się w Boga".

- Nie żałuję, że wzięłam udział w tej podróży. Chciałam porozmawiać i pokazać śmierć, ponieważ na Zachodzie jest to tabu - wyznała. - Jestem dumna z mojej rodziny, która wspiera Bubbie. Koncentrujemy się na jej przemianie i zapewnieniu jej wszystkiego, czego potrzebuje, aby czuć się spokojnie i jak najlepiej wykorzystać życie, zanim się skończy - mówi.

Źródło: today.com

Więcej o: