Otworzył drzwi samolotu w trakcie lotu. 12 pasażerów trafiło do szpitala. "Chciałem po prostu szybciej wysiąść"

Pasażer otworzył drzwi samolotu podczas lądowania. Powód? Był zestresowany i chciał szybciej wysiąść. Na pokładzie samolotu znajdowało się 48 dzieci jadących na zawody sportowe ze szkołą.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasażer otworzył drzwi samolotu podczas lądowania samolotu linii Asiana Airlines w Korei Południowej. Policji tłumaczył, że był zestresowany i chciał szybciej wysiąść.- podała koreańska agencja Yonhap.

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

33-letni pasażer lotu linii Asiana Airlines otworzył drzwi samolotu, który właśnie podchodził do lądowania

Kilka dni temu 33-letni pasażer lotu linii Asiana Airlines otworzył drzwi samolotu, który właśnie podchodził do lądowania w mieście Daegu w Korei Południowej. Nikt z 194 pasażerów nie zginął, natomiast aż 12 osób trafiło do szpitala z powodu niewydolności oddechowej. Samolot wylądował z otwartymi drzwiami. Pasażer koreańskiego samolotu otworzył drzwi gdy maszyna podchodziła do lądowania.

Przebieg wydarzeń jest niejasny. Nikt nie spodziewał się, że ktoś może zrobić coś takiego

Lot, który wystartował z wyspy Jeju, wśród swoich pasażerów miał głównie dzieci w wieku szkolnym. 48 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, leciało akurat na zawody sportowe. Matka jednego z nich opowiedziała, że "dzieci trzęsły się i płakały w panice".

Osoby siedzące w pobliżu wyjścia bały się najbardziej, były w szoku. 

– podkreśliła.

Wyspa Jeju to znana turystyczna destynacja. Gdy samolot znajdował się około 200 metrów nad ziemią, 33-letni mężczyzna pociągnął za dźwignię wyjścia awaryjnego. Pasażer po wylądowaniu został natychmiastowo zatrzymany przez policję. Jak podała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, miał on złożyć wyjaśnienia.

Naraził życie 194 osób, ponieważ był zestresowany i chciał wcześniej wysiąść

Pasażer tłumaczył, że otworzył wyjście awaryjne, ponieważ czuł, że się "dusi",było mu "niewygodnie" i "chciał szybko wysiąść z samolotu" i był "zestresowany po niedawnej utracie pracy". Po zakończeniu śledztwa ma on zostać aresztowany.

Źródło: ladible.com, Twitter

Więcej o: