Umieść w woreczku z pieczywem. Chleb będzie świeży i smaczny nawet przez trzy tygodnie

Zastanawiasz się, co zrobić, by niektóre produkty spożywcze dłużej zachowały świeżość? Okazuje się, że są pewne triki, które mogą w tym pomóc. Podzieliła się nimi pewna TikTokerka, a jeden ze sposobów może zaskoczyć. Dzięki niemu chleb będzie świeży nawet trzy tygodnie.

Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła podzielić się trikami na to, by żywność dłużej zachowała świeżość. Na krótkim nagraniu można podpatrzeć kilka nietypowych sposobów. Jednym z nich jest umieszczenie jednego składnika w woreczku z pieczywem. Co warto do niego włożyć, by chleb był dłużej świeży? Podpowiadamy.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co zrobić, by żywność dłużej zachowała świeżość? Pamiętaj o kilku trikach

Katya, użytkowniczka TikToka prowadząca profil @katya.mackle postanowiła podzielić się w krótkim nagraniu trikami, które ułatwiają przechowywanie żywności. Dzięki nim dłużej zachowuje świeżość. Kobieta wzięła na tapet kilka produktów, które najszybciej się psują. Przede wszystkim pokazała, że zawija końcówki bananów w folię aluminiową, by tak szybko nie dojrzewały. Owoce takie jak borówki czy maliny trzyma w szklanych pojemnikach wyłożonych zwilżonym ręcznikiem papierowym i przechowuje w lodówce. Uprzednio dokładnie je myje.

Co z warzywami? Katya podpowiada, by trzymać je w pojemnikach wypełnionych wodą, które później przechowuje w lodówce. Marchewki zanurza w niej w całości, a szparagi zalewa wodą tylko do połowy ich wysokości. Dzięki temu dłużej są jędrne, chrupiące oraz świeże. Kolejnym nietypowym sposobem jest to, jak przechowuje pieczywo. Co robi, by było długo pyszne i świeże?

Włóż do woreczka z pieczywem. Będzie świeże nawet przez długie tygodnie

Katya ma także sprytny trik na to, by pieczywo dłużej zachowało świeżość. W krótkim nagraniu wspomina, że ten sposób sprawia, iż chleb może być pyszny nawet przez trzy tygodnie od otwarcia. Co należy zrobić? Kobieta umieszcza w foliowym opakowaniu pieczywa jedno warzywo, dzięki któremu tak długo zachowuje świeżość. Katya przygotowuje dwa niewielkie kawałki selera naciowego, umieszcza je w foliówce z chlebem i szczelnie zamyka. To sprawia, że nie psuje sie i nie wysycha nawet do trzech tygodni.

Niektórzy pozostawili komentarze pod materiałem na temat przedstawionych trików. W jednym z nich ktoś słusznie zauważył, że aromat selera naciowego może wpłynąć na zapach pieczywa. Autorka TikToka odpowiedziała na komentarz. Napisała, że nic takiego się nie dzieje, a trik doskonale się sprawdza. Niektórzy użytkownicy TikToka podzielili się też innymi trikami na to, by dłużej zachować świeżość chleba.

W przypadku chleba po prostu włóż go do zamrażarki, będzie świeży dłużej niż miesiąc. Po prostu wyjmij go dzień przed użyciem i przechowuj w lodówce.
Ja też zacząłem to robić i zrobiło to wielką różnicę.
Chleb przechowuję w lodówce. Utrzymuje się dobrze przez wiele tygodni. Ale lubię seler naciowy! Może spróbuję.
Więcej o: