Zrób jedną rzecz po wejściu do pokoju hotelowego. Unikniesz wielu nieprzyjemności

Dużo podróżujesz lub niedługo wybierasz się na wakacje? Lepiej przed tym zapoznaj się z radami pewnej specjalistki. Dzięki nim unikniesz wielu nieprzyjemności związanych z pobytami w hotelach. Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Entomolożka dr Cassie Krejci nagrała krótki filmik na TikToku, w którym dzieli się wiedzą na temat podróżowania. Jej rady mogą uchronić nas przed nieprzyjemnościami, jakie wiążą się z nocowaniem w hotelach czy hostelach. O czym warto pamiętać? Sprawdź, zanim wybierzesz się w podróż.

Zobacz wideo Edyta Herbuś o podróży do Wietnamu z ukochanym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrób to zanim wejdziesz do pokoju hotelowego. Zaoszczędzisz sobie nieprzyjemności

Cassie Krejci jest entomolożką, co oznacza, że specjalizuje się w badaniu owadów i zna się na nich lepiej niż niejedna osoba. Dzięki temu doskonale wie, czego unikać w podróży, by nie narobić sobie problemów. W krótkim nagraniu na TikToku radzi, jak się zachować oraz o czym pamiętać, żeby uniknąć kontaktu z pluskwami, które potrafią wyrządzić wiele szkód. Filmik opatrzyła krótkim opisem. 

Sprawdzanie pokoju hotelowego pod kątem pluskiew jest najważniejszą częścią podróży!

Entomolożka radzi, by od razu po wejściu do pokoju hotelowego ustawić walizki na kafelkach w łazience. Pod żadnym pozorem nie poleca odkładać ich na dywany, w których mogą kryć się pluskwy. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie bagaży na stole, jeśli taki znajduje się w wynajętym pokoju. Dzięki temu nie tylko pluskwy, lecz także inne owady będą miały utrudniony dostęp do naszych rzeczy. Zaleca też, by odkładać walizki na stół nawet wtedy, kiedy mamy pewność, że w pokoju nie znajdują się pluskwy. Co jednak zrobić, gdy bagaże są już bezpieczne?

Triki na bezpieczne podróżowanie. Użytkownicy TikToka przyjęli je z entuzjazmem

Samo odłożenie bagaży w bezpieczne miejsce to nie wszytko. Należy przede wszystkim dokładnie sprawdzić pokój, w którym będziemy spać, a warto zacząć od łóżka. Zajrzyj pod poszewki, w zakamarki materaca oraz pod prześcieradło. Zwróć uwagę nie tylko na pluskwy, lecz także zostawiane przez nie ślady. O ich obecności mogą również świadczyć małe, brązowe plamki. Jeśli nie zaobserwujesz nic takiego, wszystko powinno być w porządku.

Cassie Krejci zaznacza także, że poza materacem należy dokładnie sprawdzić szuflady, szczególnie te znajdujące się w pobliżu łóżka. Naszej inspekcji powinniśmy też poddać fotele i znajdujące się na nich poduszki. Sposoby przedstawione w krótkim nagraniu zdecydowanie przypadły do gustu użytkowniczkom oraz użytkownikom TikToka, którzy dziękowali Cassie za podzielenie się wiedzą. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemności związanych z ukąszeniami pluskiew czy zagnieżdżenia się ich w naszych bagażach, a następnie domach.

Dzięki, świetna rada.
Bardzo pouczające, dziękuję.
Genialna rada!
Więcej o: