Chciała zrobić jajko w koszulce. Przez internetowy trik wylądowała w szpitalu

Nie każdy trik znaleziony w internecie się sprawdza. Czasami oprócz zawodu, "sprytne sztuczki" mogą przynieść także szkody na zdrowiu. Przekonała się o tym Shafia Bashir. Gdy chciała przygotować jajko w koszulce, potrawa wybuchła jej na twarz. Skończyła w szpitalu z oszpecającą raną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

37-letnia Shafia Bashir chciała przygotować jajko w koszulce za pomocą mikrofalówki. Choć robiła to już nie raz, 12 maja trik niemiło ją zaskoczył. Gorący posiłek wybuchnął po wyciągnięciu z urządzenia i oparzył pół twarzy kobiety. Teraz dzieli się swoją historią i ostrzega innych.

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Jajko w koszulce z mikrofali. Popularny trik oszpecił 37-latkę

Trik z jajkiem w koszulce przyrządzanym w mikrofali stał się niezwykle popularny dzięki mediom społecznościowym. Na Tiktoku, czy Instagramie prezentowała go cała masa osób. Mieszkająca w Manchesterze Shafia Bashir znała go jednak o wiele dłużej. Według tego, co powiedziała w wywiadzie dla "Daily Mail", sposobem na szybkie przyrządzenie potrawy podzieliła się z nią była teściowa. Co ciekawe, 37-latka korzystała z niego już od 3 lat. Z tego powodu znała każdy krok na pamięć.

Na początek Bashir wlała ciepłą wodę do kubka, a następnie rozbiła do niego jajko. Całość umieściła w mikrofalówce, a po minucie podgrzewania wyciągnęła gotową przekąskę. Następnie spróbowała wyłowić jedzenie z wody, jednak gdy tylko zimna łyżka dotknęła gorącej powierzchni, żółtko wystrzeliło z naczynia. Gorąca ciecz trafiła prosto na twarz kobiety. - To było przerażające - wyznała - Byłam w absolutnej agonii - podkreślała. Ból nie ustąpił nawet po 20 minutach chłodzenia twarzy zimną wodą. Po tym czasie Shafia udała się na pogotowie.

Ból ustąpił dopiero po 12 godzinach. Blizny zagoiły się kilka tygodni później

- Cierpienie ciągnęło się przez następne 12 godzin - przyznała podczas wywiadu 37-latka. . Aby uśmierzyć ból i przyspieszyć gojenie, smarowała oparzoną skórę wazeliną i wieloma innymi produktami. W końcu po 2 tygodniach oparzenie prawie całkowicie zniknęło. Na swoim tiktokowym profilu pokazała obrażenia wyrządzone przez jajko. Widzowie nie mogli w to uwierzyć. 

Nie do wiary, myślałem, że to make-up
Nie rozumiem... to jakiś filtr?
Więcej o: