Urodziła się z rzadką przypadłością. Pokazała ją w sieci. "To jest super"

Pewna kobieta podzieliła się w sieci odważnym, osobistym nagraniem. Okazało się, że od dziecka cierpi na pewną nietypową przypadłość. Internauci w komentarzach okazali swój zachwyt.

Pewna kobieta postanowiła podzielić się ze światem nietypową i oryginalną cechą wyglądu, którą posiada. Z tego powodu na TikToku opublikowała filmik, który zachwycił, ale także i zaskoczył internautów. Okazało się, że urodziła się z rzadkim defektem genetycznym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Doda liczy... palce u stóp

Urodziła się z nietypową przypadłością. Pokazała ją w nagraniu

Tiktokerka o nicku polydactyl66 podzieliła się w sieci osobistym nagraniem, na którym pokazała swoją oryginalną cechę wyglądu. Zapytała w nim "ile palców widzisz?", po czym zaczęła je liczyć po kolei. Okazało się, że ma ich 12, po 6 na każdej dłoni. Nazwa konta kobiety nawiązuje do przypadłości, która spowodowała taki stan rzeczy. Mowa o polidaktylii, czyli wadzie wrodzonej, która polega na posiadaniu dodatkowego palca bądź palców u rąk czy stóp. Nieczęsto zdarza się jednak, by były one tak wykształcone jak u tiktokerki.

Internauci zaskoczeni wyznaniem tiktokerki. "Jedna na milion"

Nagranie obejrzało niemal 25 tysięcy osób, a pod nim pojawiło się wiele komentarzy. Nie brakowało komplementów oraz słów zachwytu nad nietypową przypadłością tiktokerki.

Wyobraź sobie grę na gitarze. Możesz wymyślać nowe akordy, których nikt inny nie zagra
Dla mnie wszystkie wyglądają idealnie
Jedna na milion... Jesteś wyjątkowa
Niesamowite
To jest super
Nigdy bym nie zauważył, gdybyś ich nie policzyła. Jako gitarzysta zawsze żałowałem, że nie mam dodatkowego palca.

- możemy przeczytać. Polidaktylia to stosunkowo rzadka przypadłość, choć jest równocześnie najczęstszą wadą dotyczącą kończyn górnych. Zakłada się, że występuje u 1 na 25 tys. osób. Urodziła się z nią między innymi brytyjska aktorka, Gemma Arterton, która została zoperowana w dzieciństwie, a także amerykańska prezenterka Oprah Winfrey czy piłkarz Raúl González Blanco.

Więcej o: