Rozsyp w kuchni i przy oknach. Skutecznie wypędzisz mrówki z domu. Wydasz tylko 2 zł

Mrówki to niezwykle pożyteczne insekty, jednak gdy zalęgną się w domu, bywają uciążliwe. Jak je wygonić w prosty i humanitarny sposób? Jest to zdecydowanie prostsze, niż ci się wydaje. Pomoże smaczna, pachnąca przyprawa oraz domowe odstraszacze.

Jeśli zmagasz się z mrówkami, które opanowały twoją kuchnię, nie sięgaj od razu po chemiczne środki. Równie skuteczne w ich wyganianiu są proste, niedrogie, domowe sposoby, które dodatkowo nie szkodzą środowisku. Sięgnij po aromatyczną przyprawę lub zrób skuteczny odstraszacz w sprayu, a szybko pozbędziesz się problemu w humanitarny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Co przyciąga mrówki? Zanim zaczniesz je wyganiać, pamiętaj o porządku

Mrówki chętnie pojawiają się w domach, gdyż znajdują w nich schronienie oraz nie brakuje im wtedy pożywienia. Gdy je zaobserwujesz, pierwszym krokiem powinny być konkretne porządki. Dokładnie wymyj kuchnię oraz szafki, odkurz podłogi, szczelnie zamykaj śmieci oraz pilnuj, by na widoku nie zostawało żadne jedzenie, które będzie je przyciągać. Do sprzątania możesz użyć wody z płynem do mycia naczyń i dodatkiem octu, którego zapachu nie znoszą. Dzięki temu skutecznie zniechęcisz je do dalszej eksploracji. 

Mrówki w domu. Jak się pozbyć nieproszonych gości szybko i niedrogo?

Mrówki trzymają się wyznaczonych przez siebie ścieżek, dlatego chwila obserwacji pomoże ci dostrzec, jak dostały się do wnętrza domu. Gdy już to odkryjesz, weź paczkę goździków i rozsyp przyprawę w miejscach, w których bytują oraz przechodzą. Nie zapomnij o okolicy drzwi i parapetach. Ich mocny, intensywny zapach skutecznie je odstraszy. Zamiast goździków możesz użyć także sody oczyszczonej lub pociętej skórki pomarańczy.

Co na mrówki w domu? Zrób skuteczny odstraszacz

Kolejnym sposobem na wypędzenie mrówek z domu jest przygotowanie domowego odstraszacza w sprayu. Jest nie tylko skuteczny, ale także niedrogi, gdyż zrobisz go z produktów z kuchni, np. wody i soku z cytryny. Wystarczy, że do 1 szklanki wody wyciśniesz sok z 1 cytryny, przelejesz całość do butelki z atomizerem i obficie spryskasz miejsca, w których pojawiają się mrówki. By im nie zaszkodzić, rób to tylko w momencie, gdy ich nie ma. Powtarzaj co kilka godzin. Inny odstraszacz zrobisz z ząbków czosnku. Rozgnieć kilka, wrzuć do słoika z wodą, zakręć i odstaw na dobę. Po tym czasie przelej miksturę do garnka, podgrzej na małym ogniu, przecedź, a sam płyn wlej do butelki ze spryskiwaczem. Używaj tak samo, jak odstraszacza z wody i cytryny.

Więcej o: