Dodaj do wody w wazonie i włóż konwalie. Bukiet będzie cieszył oko znacznie dłużej niż zwykle

Sezon na konwalie trwa w najlepsze. Jeśli chcesz dobrze go wykorzystać i cieszyć oczy pięknym bukietem przez długi czas, zrób jedną rzecz. Dzięki temu konwalie przez wiele dni będą fantastycznie się prezentować i otulać dom pięknym zapachem.

Konwalie to piękne, pachnące kwiaty, które uwielbiane są przez wiele osób. Jeśli jesteś jedną z nich, możesz szybko i łatwo zadbać o to, by dłużej doskonale się prezentowały ustawione w wazonie. Jak zadbać o bukiet świeżościętych konwalii? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach i zastosować jeden domowy trik.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o cięte konwalie? Zanim włożysz bukiet do wazonu, odpowiednio je przygotuj

O to, żeby konwalie długo ładnie wyglądały w wazonie, możemy zadbać już na etapie ich zbierania. Należy ścinać je ostrym nożykiem płynnym, zdecydowanym ruchem. Dzięki temu nie uszkodzimy łodyg. Zanim jednak włożymy bukiet do wazonu, warto odpowiednio przygotować kwiaty. Jeśli nie zależy nam na liściach, najlepiej byłoby się ich pozbyć i umieścić w wodzie same kwiaty. Dzięki temu konwalie będą pobierać tyle wody, ile potrzebują bez konieczności zadbania także o liście.

Lubisz, gdy w bukiecie konwalii znajdują się też liście? Pozbądź się ich z kwiatów i uformuj bukiet tak, by były wyżej od poziomu wody w wazonie. Żeby całość dobrze się trzymała, obwiąż bukiet wstążką, sznurkiem lub opleć gumką. Tak przygotowane kwiaty włóż do wazonu z wodą i gotowe. Jeśli chcesz, by bukiet dłużej pięknie wyglądał, codziennie zmieniaj wodę na nową i nie umieszczaj kwiatów w pełnym słońcu.

Zrób jedną rzecz, a cięte kwiaty dłużej będą pięknie wyglądać. Wystarczy odrobina tego produktu

Poza odpowiednim przygotowaniem bukietu ważne jest także zapewnienie mu odpowiednich warunków do tego, by dłużej mógł cieszyć oczy. Jednym z popularnych i skutecznych trików jest zastosowanie odrobiny produktu z kuchni. Ten domowy sposób stosowały już nawet nasze babcie, przedłużając trwałość ciętych kwiatów. Co należy zrobić? Do wody w wazonie warto dodać pół łyżeczki cukru lub miodu. Dzięki temu zasilimy ją cennymi składnikami, które doskonale odżywią kwiaty i pomogą im dłużej zachować piękny wygląd.

Więcej o: