Jak schłodzić mieszkanie w upał? Wypróbuj trik z lodem. Od razu poczujesz ulgę

Późną wiosną i latem wiele osób zastanawia się, jak schłodzić mieszkanie w upał. Podczas gdy gorące powietrze utrudnia funkcjonowanie, warto wykorzystywać skuteczne triki, dzięki którym odczujemy ulgę. Co należy zrobić? Okazuje się, że działania są proste.

Zbliża się lato, a temperatura powietrza z dnia na dzień w niektórych miejscach jest coraz wyższa. Już niedługo wiele osób będzie zastanawiać się, jak schłodzić mieszkanie w upał, by ulżyć sobie i domownikom. Na szczęście proste metody pozwolą się ochłodzić i przetrwać w spokoju upalne dni. Stosowane systematycznie sprawią, że nie odczujesz negatywnych skutków działania silnych promieni słonecznych, które wdzierają się do mieszkania. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Jak schłodzić mieszkanie w upał? 5 prostych trików, które warto stosować codziennie

Na TikToku @cornerstone_apartments jakiś czas temu pojawił się filmik z poradami, co można zrobić, by schłodzić mieszkanie w upał, jeśli nie mamy do dyspozycji klimatyzacji. Oto kilka z nich.

  1. Za dnia zasłaniaj rolety. Będą stanowiły barierę dla promieni słonecznych, które nie dostaną się do mieszkania i go nie rozgrzeją. Możesz też powiesić zaciemniające zasłony, które podobnie jak rolety zapobiegną przedostawania się do pokoju ciepła.
  2. Otwieraj okna na oścież nocami, by wpuścić do środka chłodne powietrze. Zamykaj je z samego rana po przebudzeniu, zanim jeszcze zrobi się gorąco. Dzięki temu zatrzymasz w mieszkaniu chłodne powietrze.
  3. Zmień pościel na chłodniejszą. W letnie dni sprawdzi się na przykład satyna bawełniana, która dzięki gładkiej powierzchni daje uczucie delikatnego ochłodzenia.
  4. Zwróć uwagę na wentylator na suficie. Upewnij się, że porusza się przeciwnie do wskazówek zegara. Dzięki temu łopatki będą wypychać powietrze w dół, co da uczucie chłodu na skórze.
  5. Unikaj gotowania w gorące dni. Zamiast nagrzewać dodatkowo pomieszczenie, lepiej przez jakiś czas przygotowywać posiłki, które nie wymagają używania kuchenki czy piekarnika. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju sałatki.

Czym schłodzić mieszkanie? Wypróbuj trik z lodem i wiatrakiem

Na nagraniu @cornerstone_apartments pokazano też sprytny trik, który pomoże schłodzić mieszkanie. Jedyne czego potrzebujesz, to kubełek wypełniony lodem, postawiony przed wiatrakiem. Pod wpływem działania urządzenia zimna woda rozejdzie się delikatnie po mieszkaniu, dzięki czemu poczujesz, że w mieszkaniu jest chłodniej. W trosce o zdrowie pamiętaj też, by podczas gorących dni pić odpowiednią ilość napojów i nigdy o nich nie zapominać. W przeciwnym razie mogłoby dojść do odwodnienia organizmu.

Więcej o: