To najlepszy oprysk na cebulę. Wystarczy dodać do wody. Przepędzisz szkodniki od plonów

Zamiast inwestować w drogie preparaty ze sklepu, postaw na ekologiczny oprysk na cebulę. Domowe sposoby są tanie, a odpowiednie mieszanki przygotujesz z tego, co zapewne masz w domu. Dzięki nim cebula cukrowa nie doświadczy chorób i bujnie urośnie.

Coraz więcej osób skłania się ku domowym trikom, które sprawią, że rośliny w ogrodzie będą rosły o wiele lepiej i zdrowiej. Nie trzeba wykorzystywać drogich preparatów ze sklepu, bo to, co potrzebne zazwyczaj mamy już w domu. Jak przygotować ekologiczne opryski na cebulę? Domowe mieszanki skutecznie zabezpieczą rośliny przed chorobami i zrobisz je w domowym zaciszu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Ekologiczny oprysk na cebulę z drożdży i mleka. Wykorzystasz je również do innych roślin

Zwolennicy ekologicznych rozwiązań cenią sobie produkty wspomagające rośliny przyrządzane na podstawie prostych, domowych receptur. Na cebulę praktycznie każdego rodzaju świetnie sprawdzą się opryski z drożdży i mleka. Preparaty zabezpieczą ją przed chorobami grzybowymi, ponieważ stworzą swego rodzaju barierę ochronną. Powstanie też specyficzna mikroflora. Opryski należy stosować zapobiegawczo na zdrowych roślinach, które nie doświadczyły jeszcze choroby. Można rozpylać je z powodzeniem również na pomidory i ogórki. Jak przygotować mieszanki w domu?

Cebula cukrowa. Opryski zabezpieczą roślinę przed chorobami

  1. Oprysk z mleka — Połącz tłuste mleko z wodą w proporcji 1:5 i pryskaj cebulę raz na 10 dni. Laktoferyna zawarta w mleku zadziała bakteriobójczo i grzybobójczo, dzięki czemu zapobiegnie przed chorobami rośliny.
  2. Oprysk z drożdży — Połącz 100 g produktu z 0,5 l tłustego mleka i 10 l wody. Spryskuj cebulę raz w tygodniu przez cały okres wegetacyjny. Dzięki temu zbierzesz zdrowe i duże plony.

O rośliny należy dbać wcześnie rano lub wieczorem i unikać spryskiwania podczas pełnego słońca. Mogłoby to poskutkować zbyt szybkim odparowaniem wody i wysuszeniem rośliny.

Więcej o: