Zgnieć w kulkę i przetrzyj piekarnik. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Piekarnik bywa żmudny w czyszczeniu, gdyż w zakamarkach zbierają się resztki tłuszczu oraz żywności, a ich usunięcie bywa niezwykle kłopotliwe. Podpowiadamy sprawdzony patent, aby szybko i bez szorowania wyczyścić piekarnik z użyciem popularnego produktu.

Zamiast kupować drogie preparaty czyszczące, wypróbuj świetną metodę na pozbycie się z piekarnika ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Ten sposób sprawi, że zapomnisz o żmudnym szorowaniu, a efekt przyjdzie szybciej, niż myślisz. Wystarczy, że użyjesz produktu, który większość z nas ma w kuchennej szafce.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Zgnieć w kulkę i potrzyj. Piekarnik będzie lśnił czystością bez żmudnego szorowania

Do wyczyszczenia piekarnika przyda ci się folia aluminiowa. Przygotuj mieszankę płynu do naczyń i ciepłej wody. Folię zgnieć w kulkę i starannie namocz w roztworze, aby dobrze nasiąknęła, a następnie przetrzyj zabrudzone miejsca wewnątrz piekarnika. Kulka z folii aluminiowej zadziała lepiej niż tradycyjny druciak i świetnie usunie zanieczyszczenia. Kiedy najtrudniejsze zabrudzenia zejdą, przetrzyj piekarnik miękką stroną gąbki. Folia aluminiowa świetnie sprawdza się także podczas czyszczenia rusztu, srebra, armatury łazienkowej z nadmiaru kamienia i osadu oraz w usuwaniu przypaleń np. na garnkach czy naczyniach żaroodpornych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Inny sposób na wyczyszczenie piekarnika. Przyda ci się ocet i soda oczyszczona

Jeśli nie masz pod ręką folii aluminiowej, do wyczyszczenia piekarnika świetnie sprawdzi się mieszanka sody oczyszczonej z octem. Zmieszaj łyżkę sody, łyżkę octu i wody i nałóż za pomocą gąbki na zabrudzenia. Wystarczy odczekać chwilę, aż mieszanina zacznie działać, a następnie przetrzeć brud gąbką i ściągnąć resztki za pomocą ręcznika papierowego. 

Więcej o: