Nawiń wokół szyi majtki. "Mama nauczyła mnie tego lata temu"

Niektórych części garderoby z uwagi na higienę nie możemy przymierzać przed zakupem. Jak więc dobrać odpowiedni rozmiar majtek? Okazuje się, że istnieje na to sprytny trik. Nie wydasz na niego nawet złotówki, a już zawsze będziesz kupować pasujące modele.

Przed zakupem ubrań naturalną praktyką jest wzięcie ich do przymierzalni celem sprawdzenia, czy dobrze na nas leżą. Nie z każdym rodzajem odzieży można tak jednak robić. Majtek ze względu na zachowanie higieny nie można mierzyć przed zakupem, a później nie można też ich zwracać, jeśli w domu okaże się, że nie pasują. Jak więc sprawdzić, które będą na nas dobre? Okazuje się, że istnieje na to prosty trik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Schowaliśmy się w przymierzalni". Edyta Herbuś nie ubiera się sama. Może liczyć na wsparcie eksperta

Owiń majtki wokół szyi. To szybki sposób na dobranie idealnego rozmiaru

Metoda służąca sprawdzeniu, czy majtki będą na nas dobrze leżeć bez potrzeby ich przymierzania, została opublikowana na Instagramie @5.min.crafts. Profil obserwuje już prawie 45 mln osób. Na nagraniu pewna kobieta pokazuje, co dokładnie należy zrobić. Okazuje się, że wystarczy owinąć majtki wokół szyi. Jeśli nie zetkną się ze sobą, oznacza to, że są za małe. Natomiast gdy materiał z obu stron nałoży się na siebie, dana sztuka jest zbyt duża. Element garderoby będzie pasował idealnie, jeśli materiał zetknie się ze sobą tylko trochę.

 

Obserwatorzy oczarowani trikiem pomagającym dobrać majtki. "Mama nauczyła mnie tego lata temu"

Pod instagramowym nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci przyznają, że metoda się sprawdza, jednak nie każdy zamierza ją stosować ze względu na to, iż nie jest zbyt popularna, a inni ludzie w sklepie mogą rzucać im zdziwione spojrzenia. Niektórzy jednak polecili ten sposób również do przymierzania spodni jeansowych.

Robię to z jeansami i innymi rzeczami, i to działa.
Moja mama nauczyła mnie tego lata temu.
Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu i to robisz.
Moja mama wprawiała mnie w zakłopotanie, mierząc mi spodnie wokół szyi.
Teraz będę przymierzać je tylko tak.
Więcej o: