Pokruszył ci się puder? Nie musisz biec do sklepu. Dodaj kilka kropel tego produktu. Będzie jak nowy

Chyba każda z nas miała sytuację, kiedy puder upadł na ziemię lub pokruszył się np. podczas podróży. Okazuje się, że nie musimy wyrzucać go do kosza i można go jeszcze uratować. Podpowiadamy, jak naprawić kosmetyk za pomocą popularnego produktu.

Kiedy twój kosmetyk ulegnie uszkodzeniu, nie musisz biec do drogerii i wydawać pieniędzy na kolejny. Możesz uratować go, stosując prosty domowy sposób. Wystarczy chwila cierpliwości, a pokruszony puder czy złamana szminka będą jak nowe.

Zobacz wideo Nie masz suchego szamponu, a chcesz odświeżyć włosy? Wypróbuj ten trik

Jak naprawić pokruszony puder? Pokrusz go jeszcze bardziej i dodaj kilka kropel tego produktu

Kiedy twój kosmetyk ulegnie uszkodzeniu — pokruszy się lub złamie, nie oznacza to, że musimy go wyrzucać i biec do sklepu po nowy. Aby naprawić pokruszony puder, potrzebujemy spirytusu lub innego alkoholu oraz patyczka, lub wsuwki.

Jak widzimy na tiktokowym profilu @ingrid.cosmetics, za pomocą patyczka kruszymy puder, aż będzie miał bardzo sypką konsystencję, a następnie dodajemy kilka kropel alkoholu. Ubijamy go na gładką masę i zostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia. To wystarczy, aby pokruszony puder odzyskał pierwotną konsystencję.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uratować złamaną pomadkę lub szminkę? Przyda ci się zapalniczka

W niektórych sytuacjach złamana szminka bywa prawdziwym problemem. Istnieje jednak sprytny sposób, aby ją uratować. Wystarczy, że znajdziesz źródło ognia np. zapalniczkę lub świeczkę i skierujesz ją na miejsca, gdzie kosmetyk się złamał. Kiedy zacznie się topić, będzie to idealny moment, aby połączyć złamane miejsca. Aby to zrobić, wystarczy przycisnąć obie części do siebie i pozostawić do wystygnięcia. Najlepiej włożyć go na kilka godzin do lodówki. Jeśli powierzchnia jest nierówna i powstały wybrzuszenia, możemy je wyrównać za pomocą patyczka zamoczonego w płynie do dezynfekcji.

Więcej o: