Domowy nawóz do bodziszek. Działa jak sterydy dla kwiatów i wydasz na niego tylko 2 zł

Jak odpowiednio zadbać o bodziszek? Choć kwiaty są stosunkowo proste w uprawie, kilka trików sprawi, że wyrosną bujniejsze niż kiedykolwiek. Jeden nawóz sprawdza się szczególnie dobrze przy ich pielęgnacji. Kosztuje zaledwie 2 złote i znajdziesz go w prawie każdym sklepie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bodziszki stają się coraz popularniejszym dodatkiem w naszych ogrodach. Kwiaty nie są szczególnie wymagające. Nie oznacza to jednak, że nie warto zapoznać się z kilkoma prostymi trikami na ich pielęgnację. Wypróbuj domowy nawóz, a efekt z pewnością cię zaskoczy.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak pielęgnować bodziszek? Kwiaty dobrze rozwijają się nawet w cieniu

Jeśli nie wiesz jaką roślinę zasadzić w zacienionych miejscach ogrodu, spróbuj swoich sił w uprawie bodziszka. Rośliny nie wymagają zbyt dużo słońca, aby zdrowo się rozwijać. Co więcej, kwiaty są niezwykle trwałe. Dobrze znoszą susze i niskie temperatury. Bodziszki mogą także rosnąć w przeciętnej lub nawet jałowej glebie. Uważaj jednak, aby nie zasadzić ich w mokrej ziemi - to jeden z niewielu warunków, który szkodzi uprawie tych roślin.

Bodziszki nie potrzebują zimowego okrycia - dobrze zniosą nawet najzimniejsze temperatury. Jeśli jednak chcesz, aby kwiaty bujnie zakwitły wiosną i latem, skorzystaj z prostych trików, które pomogą w rozwoju. Rośliny najlepiej rosną w glebach o dużej  zawartości składników mineralnych, a przede wszystkim azotu. Dzięki prostemu nawozowi zapewnisz im idealne warunki. Jak go przygotować?

Domowy nawóz dla bodziszek. Żelatyna i woda mineralna to idealne połączenie

Aby bodziszki zdrowo rosły, dobrze jest nawozić je środkami bogatymi w azot. Jeśli nie chcesz wydawać kroci na markowe produkty, skorzystaj z prostego przepisu na domowy preparat. Jedyne czego potrzebujesz to żelatyna. Proszek jest bogaty w ten składnik, dzięki czemu przyda się do pielęgnacji ogrodu. Rozpuść łyżkę stołową produktu w szklance gorącej wody. Po schłodzeniu mieszanki rozcieńcz ją 3 kubkami zimnego płynu. Dla wzmocnienia efektu, zamiast kranówki możesz skorzystać z butelkowanej wody mineralnej. 

Tak przygotowanym nawozem podlej rośliny. Korzystaj z niego wyłącznie raz w miesiącu. Preparat jest naszpikowany środkami odżywczymi, które wspomogą rozwój kwiatów. Jeśli jednak przesadzisz z jego ilością, możesz zaszkodzić swoim uprawom

Więcej o: