Panna młoda miała rzucić bukietem. To, co zrobiła, zaskoczyło gości. "Nigdy bym nie pozwoliła"

Zaręczyny to niezwykle stresujący moment. Na tym weselu jedna z kobiet była niezwykle zaskoczona, gdy panna młoda, zamiast rzucić ślubny bukiet, podeszła właśnie do niej. Gdy kobieta się odwróciła i zobaczyła swojego chłopaka, nie potrafiła ukryć zdumienia.

Każda kobieta marzy o wyjątkowych i niezwykłych oświadczynach, a oświadczyny pewnego mężczyzny, który klęknął na weselu podczas tradycyjnego rzucania ślubnym bukietem przez pannę młodą, z pewnością do takich należą. Jego wybranka nie mogła wyjść ze zdumienia.

Zobacz wideo Czesław Mozil o weselu za dwa tysiące. Z czego zrezygnował?

Co oznacza złapanie bukietu na weselu? To stosunkowo nowy zwyczaj

Bukiet lub wianek jest symbolem panieństwa, a w weselnej zabawie uczestniczą tylko niezamężne kobiety. Ustawiają się za panną młodą, która rzuca kwiaty. Zwyczaj mówi, że która panna je złapie, ta najszybciej ze zgromadzonych wyjdzie za mąż. Tradycja jest w Polsce dość nowa i powoli zastępuje zwyczaj rzucania welonem, który funkcjonował u nas przez wiele lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Oryginalne oświadczyny stały się hitem w sieci. "Trochę głupio przy tylu osobach odmówić"

Na tiktokowym koncie użytkownika Capitalfilms możemy obejrzeć wzruszający filmik mający ukazać tradycyjne rzucanie ślubnym bukietem przez pannę młodą. Panna młoda szykuje się do rzutu bukietem, ale… W pewnej chwili odwraca się i idzie w kierunku jednej z kobiet. Wręcza jej bukiet i obraca ją, gdyż za plecami klęczy już jej partner, w ręku trzyma zaręczynowy pierścionek. Goście są zachwyceni, ale dziewczyna nie może wyjść ze zdumienia. 

Oryginalne zaręczyny są hitem na TikToku, jednak nie wszystkim widzom spodobał się taki sposób okazywania uczuć. Nagranie podzieliło internautów, którzy chętnie komentują film

Najgorsze, co można zrobić.
Z jednej strony fajne, ale z drugiej strony wymusza na tej kobiecie, aby powiedziała "tak", bo jednak trochę głupio przy tylu osobach odmówić.
Nigdy bym na to na swoim weselu nie pozwoliła.
Nie chciałabym takich zaręczyn, to oklepane i nie zgodziłabym się jako panna młoda. To dzień pary młodej i na nich należy się skupić.
Więcej o: