Owiń tym nieużywane świece i schowaj do pudełka. Zachowają zapach na długo

Jeśli jesteś miłośniczką świec, zapewne masz ich więcej niż jedną. Jak przechowywać te, których aktualnie nie używasz, by na długo zachowały swój zapach oraz się nie niszczyły? Wystarczy prosty trik, który sprawi, że długo będą wyglądały jak nowe.

Niezależnie od tego, czy aktualnie nieużywane świece trzymasz w szufladzie, czy w pudelku na szafie, warto zadbać o to, by nie traciły swoich właściwości. Nieodpowiednie przechowywanie może sprawić, że przestaną pachnieć, za to zaczną się kruszyć, odkształcać i tracić swój kolor. Jak temu zaradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odświeżacz powietrza w świeczce. Jak go zrobić?

Gdzie przechowywać świeczki? O tym warto pamiętać szukając odpowiedniego miejsca

Nieużywane świecie powinnaś przechowywać przede wszystkim w miejscu suchym i najlepiej w temperaturze pokojowej. Zarówno zimno, jak i nadmierne ciepło mogą mieć na nie destrukcyjny wpływ i sprawiać, że łatwiej będą się łamać czy odkształcać. Oprócz tego chroń je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, oraz wilgocią. Najlepiej trzymaj je w szufladzie, bądź kartonowym pudełku. Takie działanie zminimalizuje ryzyko, że się uszkodzą bądź wyblakną. Możesz także dodatkowo je zabezpieczyć. Pomoże ci w tym niedrogi, domowy trik.

Jak zadbać o nieużywane świeczki? Sięgnij po te przedmioty

Odpowiednie miejsce do przechowywania świec to nie wszystko, o co możesz zadbać, by dłużej zachowały swoje właściwości oraz kształt. Zanim schowasz je do szafy, szuflady czy pudełka wykorzystaj jeszcze jeden trik, dzięki któremu nie pobrudzą wnętrza mebla ani się nie wzajemnie nie uszkodzą. Wystarczy kawałek papieru do pieczenia, taśma klejąca bądź gumka recepturka i nożyczki.

Prosty trik, który uchroni świece. Wystarczy trochę papieru do pieczenia

Trik jest banalnie prosty i niedrogi. Z papieru do pieczenia wykrój kawałki na tyle duże, byś mogła swobodnie owinąć nimi świeczki. Teraz wystarczy, że zabezpieczysz je gumką recepturką lub kawałkiem taśmy w taki sposób, by papier dobrze do nich przylegał. Tak zabezpieczone świeczki spokojnie możesz ułożyć w szufladzie czy szafie. Mimo upływu czasu wciąż będą jak nowe.

Więcej o: