Zapomnij o opadającej powiece. Wypróbuj trik z łyżeczką. Szybko zniweluje problem

Opadające powieki to problem, który dotyka wielu z nas. Jak mu zaradzić? Nie musisz wcale przepłacać za drogie kosmetyki. Wystarczy, że skorzystasz z niezawodnego triku z łyżeczką. Zadbaj o swój wygląd kompletnie za darmo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opadająca powieka nie tylko wpływa negatywnie na nasz wygląd, ale również utrudnia nałożenie makijażu. Jak się jej pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby i niezawodne triki, dzięki którym zadbasz o urodę bez przepłacania.

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Jakie są przyczyny opadającej powieki? Problem może leżeć w twojej posturze

Opadająca powieka może mieć kilka przyczyn. Często pojawia się na naszej twarzy wraz z wiekiem, gdy skóra powoli traci swoją jędrność. Czasami jednak sami możemy przyczynić się do pojawienia się tego problemu. Szczególnie narażone na tę dolegliwość są osoby, które na co dzień chodzą w soczewkach kontaktowych. Zakładając je, możemy uszkadzać mięśnie odpowiedzialne za unoszenie powiek. Jeśli korzystasz z "kontaktów" pamiętaj, aby zawsze delikatnie odchylać skórę.

Najczęstszą przyczyną opadającej powieki jest jednak naciskający na nią mięsień skroniowy. Garbienie się i niewłaściwe ułożenie głowy, może mieć negatywny wpływ na jędrność skóry wokół oczu. Aby więc pozbyć się tego problemu, warto zadbać o właściwą posturę i regularnie rozluźniać mięsień. Zrobisz to poprzez ugniatanie, masowanie i rozcieranie okolic skroni. Dopiero potem zajmij się samą powieką. Pomoże ci w tym trik z łyżeczką.

Pozbądź się opadającej powieki dzięki łyżeczce. Rozwiążesz problem w kilkanaście sekund

Skutecznym trikiem na opadającą powiekę podzieliła się Ewelina Kulasik z tiktokowego kanału evelinestherapy. Według kobiety problem można rozwiązać... dzięki łyżeczce. W swoim materiale tłumaczy, w jakich miejscach należy naciągnąć skórę, aby pozostała jędrna na dłużej. Wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, a różnica jest naprawdę ogromna.

Jak uzyskać podobny efekt? Za pomocą łyżeczki naciągnij powiekę w 3 miejscach przez 5 sekund. Przyłóż sztuciec na początku, pośrodku i na końcu brwi, a następnie lekko pociągnij ją ku górze. Na sam koniec unieś całą powiekę za pomocą palców. 

Więcej o: