Umieść na balkonie ten uroczy przedmiot, a zapewnisz szczęście wszystkim domownikom

Wiele osób, które wierzą w moc konkretnych przedmiotów trzymanych w domu zapomina, że balkon lub taras to także część domu. Można więc te miejsca wyposażyć w coś, co ochroni przed złą energią i przyniesie szczęście.

Więcej tematów związanych z domem i życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Ludzie kochają symbole, które mają przynosić szczęście i chronić przed złą energią. Z tego powodu trzymają w domach np. figurki słoni z uniesioną trąbą, na ścianach lub nad drzwiami wieszają podkowy. Niektórzy trzymają w domu oko proroka, inni zasuszone czterolistne koniczynki, jeszcze inni figurki lub obrazki kominiarza. A ci, którzy chcą, żeby żyło im się dostatnio, mają obrazki przedstawiające Żyda. Powodzenia zapewnia też cyfra siedem, królicza łapka i żołądź. A także wszystkie inne przedmioty, które mają dla nich szczególne znaczenie, wiążą się z nimi ważne wspomnienia i doświadczenia.  

Balkon to też dom

Niektórzy zapominają o tym, że balkon lub taras to też część domu, dlatego miejsca te także można "wyposażyć" w amulety przynoszące szczęście. Jednym z tych, które można powiesić na balkonie jest kolorowy witraż. Szkiełka pięknie mienią się w słońcu, a światło na nie padające tworzy nieraz tęczę - symbol harmonii, zgody i łagodności. Do tego ma chronić przed negatywną energią i zapewniać powodzenie. 

Nie tylko witraż

Takie działanie ma nie tylko witraż, ale każda inna ozdoba z kolorowymi szkiełkami. Może to być więc np. szklany świecznik, kolorowa szklana figurka postawiona na parapecie etc. Można też do makramy lub makatki wiszącej na balkonie przyczepić ozdobne szkiełka i uzyskamy podobny efekt. Jeśli jednak nie mamy balkonu lub tarasu, a chcemy zadbać o szczęście domowników, podobną dekorację można powiesić po prostu przy drzwiach wejściowych. 

Więcej o: