Kiedyś uwielbiane, dziś Polacy nie chcą tak nazywać dzieci. W 2022 roku to imię otrzymało 16 dziewczynek

"Kwiat fiołka" to jedno z określeń tego niegdyś bijącego rekordy popularności i często nadawanego imienia żeńskiego w Polsce. W 2022 roku otrzymało je zaledwie 16 dziewczynek.

Wybór imienia dla dziecka przez przyszłych rodziców to nierzadko spore wyzwanie wiążące się również z presją, aby wybrać to "idealne". Pary sięgają do wielu źródeł, chcąc czerpać inspiracje. W rankingach najpopularniejszych imion zmiany można zaobserwować co roku. Wśród imion żeńskich jeszcze kilka lat temu niektóre z nich było często nadawane pociechom, jednak dziś mało kto się na nie decyduje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Niegdyś popularne, dziś mało kto się na nie decyduje. Skąd pochodzi imię Jolanta?

W 2022 roku imię Jolanta zostało nadane zaledwie 16 razy. Obecnie jak podaje edziecko.pl nosi je 241 339 Polek. Niegdyś to imię cieszyło się ogromną popularnością, nosiło je również wiele osób ze świata show-biznesu. Obecnie co roku coraz mniej dziewczynek je otrzymuje. Imię pochodzenia greckiego, powstało od słów: "ion", oznaczającego fiołek oraz "anthos", czyli kwiat. Co ciekawe łacińskim odpowiednikiem imienia Jolanta, jest Wioletta. W Polsce, używane jest od XIII wieku.

Znaczenie imienia Jolanta. Kiedy obchodzi imieniny w Polsce?

Jolanta imieniny obchodzi 15,17 czerwca, 4 lipca, 15 września, a także 17 grudnia. Kobiety z tym imieniem są towarzyskie i wesołe. Potrafią zachować się w każdej sytuacji, a ponadto mają bardzo ciekawą osobowość i z łatwością zjednują sobie ludzi. Mają w sobie wiele ciepła i życzliwości. Nie ma w nich ani grama agresji, zawiści czy złośliwości. Zawodowo odnajdą się w świecie sztuki, ale również w branżach związanych z niesieniem pomocy innym, czy troską o środowisko.

Więcej o: