Zamiast do gotowania, nałóż na skórę i sierść pupila. Kleszcze nawet się do was nie zbliżą

Wybierając się na spacer do lasu lub parku ze swoim pupilem, warto zabezpieczyć się przed kleszczami. Okazuje się, że istnieje jeden składnik, który możesz już mieć w kuchni, a doskonale je odstrasza. Wystarczy posmarować nim ciało i sierść zwierzaka, by trzymały się z daleka.

Jeśli chcesz się w tym sezonie uchronić przed kleszczami, sięgnij po naturalne domowe sposoby, które skutecznie je odstraszą. Niewiele kosztują, a do tego możesz wykorzystać je nie tylko jako krople na kleszcze dla psa lub kota, lecz także dla dzieci i dorosłych. Po co warto sięgnąć z kuchennej szafki? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak usunąć kleszcza?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Preparat na kleszcze dla dzieci, zwierząt i dorosłych. Masz go w kuchennej szafce

Jeśli szykujesz się do prac ogrodowych czy na letni spacer z pupilem, zabezpiecz się przed kleszczami. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności, oszczędzając sobie stresu. Jeśli nie masz pod ręką specjalistycznego preparatu, sięgnij po to, co masz w domu. Niektóre produkty doskonale poradzą sobie z odstraszeniem kleszczy, a kosztują grosze. Co dobrze się sprawdzi?

Masz w domu olej kokosowy? Wykorzystasz go nie tylko do gotowania, lecz także do odstraszenia kleszczy. Wystarczy, że rozpuścić odrobinę produktu w dłoniach i nasmarujesz nim ciało. Skup się przede wszystkim na obszarach wokół nadgarstków, kostek, łokci oraz pachwin. W podobny sposób możesz także zabezpieczyć swojego pupila, rozprowadzając olej kokosowy na grzbiecie i w okolicach uszu. Jeśli chcesz bardziej wspomóc działanie oleju kokosowego bogatego w kwas laurynowy, dodaj kilka kropli olejku lawendowego.

Jak wyciągnąć kleszcza? Stosuj się do jednej ważne zasady

Po każdym spacerze warto dokładnie obejrzeć zarówno pupila, jak i swoje ciało. Jeśli zauważymy kleszcza, który wbił się w skórę, należy od razu działać. Im dłużej będziemy zwlekać, tym dla nas gorzej. Właśnie dlatego nie warto udawać się z kleszczem na SOR, ponieważ zwykle czeka się tam w długich, wielogodzinnych kolejkach. Możesz z łatwością usunąć kleszcza w domu, stosując pęsetę lub specjalny przyrząd, który kupimy w każdej aptece. Należy chwycić kleszcza za głowę tuż przy samej skórze i wyciągnąć go prostopadłym, zdecydowanym ruchem. Pod żadnym pozorem nie można go wykręcać.

Więcej o: