Z piosenką "Barbie Girl" 26 lat temu podbijała listy przebojów. Jak dziś wygląda wokalistka zespołu Aqua?

26 lat temu zespół Aqua wypuścił piosenkę "Barbie Girl", która stała się hitem na całym świecie. Utwór do dziś bije rekordy popularności, zwłaszcza że w wakacje do kin wchodzi film o Barbie. Jak zmieniła się Lene Nystrom, wokalistka i tytułowa Barbie z teledysku?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Lene Nystrom pochodzi z Norwegii. W 1994 roku dołączyła do zespołu Aqua, z którym wylansowała takie hity jak "Doctor Jones", "Roses Are Red" czy "My Oh My". Największą popularność przyniosła im piosenka "Barbie Girl", która ma na YouTubie 1,2 mld wyświetleń. W październiku gwiazda skończy 50 lat i nadal jest aktywna zawodowo. Regularnie dzieli się z fanami na Instagramie zdjęciami z koncertów.

Zobacz wideo "Barbie" - filmowa opowieść o ideałach [ZWIASTUN]

Lene Nystrom i Aqua. Mija 29 lat od powstania zespołu

Zespół Aqua funkcjonował na rynku muzycznym w latach 1994-2001. Zanim dołączyła do niego Lene Nystrom, pracowała jako barmanka i występowała w norweskim show "Casino". Pracowała też na promie, gdzie odpowiadała za przyśpiewki. Podczas rejsu poznała Rene Difa, który zaproponował jej, by została wokalistką jego zespołu.

Utwór "Barbie Girl" znalazł się w ich pierwszym albumie z 1997 roku. Gdy zespół został rozwiązany, Lene wydała swój solowy album, jednak nie odniósł on sukcesu. Zespół Aqua został reaktywowany w 2007 roku i Nystrom ponownie została jego wokalistką. Od 2018 roku koncertują po Ameryce i Europie.

 

"Barbie Girl" to hit lat 90. Spór z firmą produkującą lalki Barbie

Piosenka "Barbie Girl" błyskawicznie podbiła listy przebojów. Znalazła się na siódmym miejscu listy Billboard Hot 100 i była określana jednym z najpopularniejszych utworów lat 90. Tekst piosenki nie spodobał się jednak firmie Mattel, producentowi lalki Barbie. W 2000 roku Mattel wniósł pozew przeciwko zespołowi Aqua. Muzycy zostali oskarżeni o szkodzenie wizerunkowi Barbie, naruszenie praw autorskich i negatywny wpływ na dobre imię firmy. Aqua wygrała sprawę, a sąd uznał ich utwór za zwykłą parodię.

 

Na początku Lene była związana z Rene Difem, założycielem zespołu. Rozstali się po trzech latach, a piosenkarka związała się z gitarzystą Sorenem Rastedem, który również należał do zespołu Aqua. Wzięli ślub w 2001 roku i doczekali się dwójki dzieci. Ten związek również nie przetrwał i w 2017 roku para poinformowała o rozwodzie.

Więcej o: