Włóż spodnie do zamrażarki i zostaw je tam na całą noc. Efekt jest powalający

Wiele osób narzeka na to, że ich jeansy bardzo szybko tracą dobry wygląd. Jedną z najważniejszych przyczyn tego problemu jest ich częste pranie. Podpowiadamy, jak temu zapobiec. Co ciekawe, z metody tej korzysta sam Chip Bergh - prezes Levis Strauss & Co.

Jak dbać o jeansy, by jak najdłużej wyglądały dobrze? Warto przede wszystkim trzymać się kilku podstawowych zasad. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie spodni jeansowych, powinniśmy prać je możliwie jak najrzadziej. Pojedyncze plamy najlepiej jest usuwać ręcznie za pomocą mydła i wody. Natomiast gdy musimy je wyprać, stosujmy jak najłagodniejsze detergenty. Poza tym, jeżeli mamy w pralce program prania ręcznego, wybierzmy tę opcję. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak dbać o jeansy?

Zanim wrzucimy jeansy do pralki, obróćmy je na drugą stronę i zapnijmy suwak. Nie zapomnijmy również o opróżnieniu kieszeni. Warto zaznaczyć, że papierowe paragony czy inne papierki po kontakcie z wodą mogą się rozpuścić i zostawić ślady na spodniach. Po wyjęciu z pralki rozwieśmy jeansy i pozwólmy im wyschnąć. Nie suszmy ich jednak na kaloryferze. Jeśli mamy jakieś wątpliwości dotyczące tego, jak prać jeansy, sprawdźmy metkę i postępujmy zgodnie z zawartą instrukcją. 

Włóż jeansy do zamrażarki. Efekt cię zachwyci

Jednym ze sposobów na odświeżenie jeansów bez konieczności ich prania, jest włożenie ich do zamrażalnika. Zgodnie z tą metodą wkładamy spodnie do siatki i umieszczamy w zamrażarce na całą noc. Dzięki niskiej temperaturze odzyskają dobry wygląd. Warto wspomnieć, że trik ten stosuje nawet Chip Bergh - prezes Levis Strauss & Co. - Im rzadziej się je pierze, tym dłużej wyglądają jak nowe - zdradził. Zaznaczył także, że przez 10 lat nie prał swojej ulubionej pary jeansów, a zabrudzenia usuwał gąbką z niewielką ilością detergentu.

Więcej o: