Zmieszaj z płynem do naczyń i postaw na parapecie. Po nocy muszki owocówki znikną

Muszki owocówki są szczególnie problematyczne latem. Siadają na dojrzałych, czy lekko nadpsutych owocach oraz warzywach i trudno się ich pozbyć. Istnieje jednak sprawdzony domowy trik, dzięki któremu szybko je przepędzisz.

Muszki owocówki są niewielkie. Osiągają zaledwie 3 mm długości. Szybko się rozmnażają, przez co w krótkim okresie w naszym mieszkaniu może być ich cała chmara. Powodują skażenie żywności bakteriami i składają jaja w na nadpsutej części owoców lub warzyw. Chociaż żyją krótko, bo zaledwie dwa tygodnie, za jednym razem mogą złożyć nawet 500 jaj. Jeśli owocówki opanowały twoje mieszkanie, sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć. 

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak się pozbyć muszek owocówek? Przygotuj pułapkę 

Muszki przyciągają zapachy, dlatego istotne jest, aby nie pozostawiać na wierzchu owoców ani warzyw, które mogłyby je skłonić do wizyty w naszym domu. Regularnie czyśćmy zlew i opróżniajmy kosze na śmieci, szczególnie z resztek żywności. Unikajmy pozostawiania w zlewie brudnych, czy niedomytych naczyń, na których znajdują się pozostałości jedzenia. Jeśli w naszym domu zalęgły się owocówki, należy szybko zacząć działać, ponieważ z czasem będzie ich coraz więcej.

Świetnym sposobem na pozbycie się owocówek jest przygotowanie pułapki. Jak widzimy na tiktokowym profilu Zmiana_sylwetki wystarczy wlać do słoika 50 ml wody, 50 ml octu jabłkowego i łyżkę płynu do mycia naczyń. Wszystkie składniki należy wymieszać i pozostawić na parapecie na noc. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapachowe odstraszacze na owocówki. Przyda ci się mięta

Innym sposobem na muszki owocówki jest zastosowanie zapachowych odstraszaczy. Owocówki nie lubią mięty, gdyż ich aromat jest dla nich drażniący. Jeśli postawisz na parapecie doniczki z tym ziołem, muszki będą omijały twoje mieszkanie z daleka. Równie skuteczne jest zastosowanie miętowego olejku. Wystarczy połączyć kilka kropel z wodą i przetrzeć blaty i parapety.

Więcej o: