Zapomnij o płynie do mycia szyb. Zmieszaj jeden składnik z wodą. Okna będą lśniące i bez smug

Jeśli chcesz, by twoje okna zalśniły czystością, zapomnij o drogeryjnych produktach. Do ich wyczyszczenia możesz śmiało wykorzystać składniki, które masz w domu. Dzięki nim od razu zalśnią czystością, a ty unikniesz zbędnego szorowania.

Mycie okien i luster to zadanie, które wielu osobom spędza sen z powiek. Choć jest to znienawidzona czynność, raz na jakiś czas warto ją wykonać, by doczyścić szyby. Zapomnij jednak o wielogodzinnym szorowaniu. Zastosuj domowe sposoby, które sprawią, że w mig uporasz się z zabrudzeniami.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Płyn do mycia szyb z dwóch składników. Wystarczy połączyć z wodą

Jeśli stawiasz na ekologiczne i naturalne rozwiązania, również podczas mycia szyb możesz wybrać taką alternatywę. Nie potrzeba wcale chemicznych środków z drogerii, by szybko i skutecznie wyczyścić okna nawet z uporczywego brudu. Po obfitych pyleniach różnych roślin warto zadbać teraz o czystość szyb i zmyć z nich wszelkie zabrudzenia. W tym celu sięgnij po uniwersalny środek czyszczący z dwóch składników.

Do przygotowania domowego płynu do szyb potrzebujesz jedynie wody, która będzie przefiltrowana lub destylowana oraz octu spirytusowego. Połącz składniki w proporcjach 10:1, a następnie przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Takim preparatem obficie spryskaj okna i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Po chwili zabrudzenia znikną bez smug i szorowania. Domowy płyn do szyb błyskawicznie usunie nieczystości nie tylko z okien oraz luster. Mieszanka octu spirytusowego i wody świetnie sprawdzi się także podczas czyszczenia innych powierzchni w domu takich jak armatura, meble czy blaty kuchenne. Co ważne, ocet spirytusowy można kupić już za 2,99 za 500 ml, co pozwoli nam przygotować naprawdę dużo niezawodnego środka czyszczącego.

Raz na zawsze zapomnij o smugach i szorowaniu. Zastosuj jeden sprytny trik

Zdarzyło się jednak, że podczas mycia szyb pojawiły się smugi? Nie musisz ponownie czyścić okien płynem. Wystarczy, że zastosujesz popularny trik, który stosowany był od dawna przez nasze babcie. Sięgnij po rajstopy lub pończochy i zwiń je w kulkę. Takim zawiniątkiem potrzyj szyby, a w mig pozbędziesz się smug bez szorowania i konieczności ponownego myca okien.

Więcej o: