To damskie garnitury w nowej, stylowej wersji! Letni hit? Sprawdź, jak można go nosić

Ta jakże uniwersalna stylizacja właśnie doczekała się nowej interpretacji. Garnitur damski przeżywa renesans, ale zachodzi w nim poważna zmiana. Marynarki ustępują miejsca ultra stylowemu elementowi.

Kto by pomyślał, że kiedyś kobieta za noszenie garnituru mogła trafić nawet do więzienia! Całe szczęście sławy takie jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich nie poddawały się presji, dlatego też garnitur damski już na stałe wszedł do mody. Noszą go koronowane głowy, np. księżna Kate, jak i topowe modowe influencerki. Latem zmieniamy marynarki na rzecz elementowi, który do tej pory nosili głównie mężczyźni.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowa wersja garnituru. Kamizelka jest absolutnym hitem

Garnitur damski ma różne oblicza. Przez długi czas był zestawieniem bardzo dopasowanej marynarki i cygaretek, później Francuzki wylansowały trend na maksymalnie oversizowe marynarki i spodnie, co z miejsca podjęły światowe fashionistki. Teraz garnitur próbuje osiągnąć pewien balans. Modne są szerokie spodnie typu palazzo, a także dłuższe marynarki, choć z zaznaczoną talią.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te wiązane na boku. Latem marynarkę zastąpi dopasowana kamizelka zapinana na guziki. To klasyczny element męskiego garnituru, który jak się okazuje, z powodzeniem mogą nosić również kobiety. To powiew świeżości w modzie, pełen elegancji, ale i zawadiackiego uroku. 

 

Latem postaw na len. Jest bardzo komfortowy w noszeniu

Modny garnitur to nie tylko kwestia kamizelki. Latem staranie dobieramy tkaniny. Len i wiskoza są wyjątkowo przyjemne, przewiewne i mają nawet właściwości chłodzące dla skóry. To materiały wręcz idealne na wysokie temperatury, dlatego też komplety przypominające garnitur wykonane z lnu będą bardzo pożądane. Len to nie tylko komfort noszenia, ale i wyjątkowa interesująca faktura, której gniecenie w niczym nie przeszkadza. 

 

Najczęściej wybieramy len w kolorze białym lub beżowym, ale warto też poeksperymentować z kolorem. Modne będą garnitury pomarańczowe, błękitne i fioletowe. 

Więcej o: