Podkłada głos w polskiej wersji Barbie. Wiecie, o kim mowa? Grała też w "Domisiach"

Barbie to rozpoznawana na całym świecie lalka i bohaterka wielu filmów animowanych, która na dobre rozkochała w sobie nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Kto jest najsłynniejszym głosem Barbie w Polsce?

Barbie to bez wątpienia najpopularniejsza lalka na świecie. W 2001 roku pojawił się pierwszy pełnometrażowy film, w którym wystąpiła, w roli głównej. Zaczynając od "Dziadka do Orzechów", wytwórnia Mattel regularnie wydaje kolejne, pełnometrażowe przygody lalki. Jak dotąd powstało już blisko 40 filmów z Barbie w roli głównej. Cieszą oko i dostarczają pouczające oraz niekiedy wzruszające historie z morałem, którym często towarzyszy piękna oprawa muzyczna.

Zobacz wideo "Barbie" - filmowa opowieść o ideałach [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podkładała głos Barbie. Czym zajmuje się Beata Wyrąbkiewicz?

W oryginalnym dubbingu w serii filmów animowanych z Barbie w roli głównej głosu użyczyła kanadyjska aktorka głosowa, Kelly Sheridan. Jak ta kwestia wygląda na naszym rodzimym podwórku? W polskiej wersji przygodom najsłynniejszej lalki towarzyszy głos Beaty Wyrąbkiewicz. 51-latka jest nie tylko aktorką, ale również wokalistką w warszawskich teatrach muzycznych Studio Buffo i ROMA. Nagrywa również płyty z piosenkami dla dzieci, a trzy z nich uzyskały nawet status Złotych Płyt. Wiele osób może pamiętać Wyrąbkiewicz z roli Pysi w programie telewizyjnym "Domisie", w którym występowała w latach 2004-2018.

 

Mogliśmy ją usłyszeć ją w wielu filmach. Wyrąbkiewicz użyczyła głosu nie tylko Barbie

Wyrąbkiewicz charakterystyczny głos wykorzystuje również, użyczając go innym bajkowym postaciom. Z pewnością, wiele razy ją usłyszeliście. Jej najpopularniejsze kreacje to kukiełka Margolcia w programie "Mama i ja", jako Myszka Minnie w produkcjach Disneya, jako Amora w serii "Monster High", a także jako Cera w "Pradawny ląd".

 

Z pewnością jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról jako aktorka głosowa to rola Barbie i Klary w filmie z serii Barbie. Swój debiut w przypadku tej postaci zaliczyła w 2001 roku w filmie "Barbie w Dziadku do orzechów". Co ciekawe, Wyrąbkiewicz użyczyła głosu najsłynniejszej lalki we wszystkich filmach animowanych, które ukazały się do tej pory. O pracy w dubbingu oraz roli Barbie opowiedziała w jednym z odcinków serii na platformie YouTube "Widzę głosy". 

Rzeczywiście tą Barbie jestem już, nie wiem który rok, ale to jest takie moje marzenie z dzieciństwa, ponieważ nigdy jako mała dziewczynka nie miałam Barbie, no to teraz mogę być, chociaż jej głosem. Ale jestem fanką raczej tych filmów takich wcześniejszych. Tych takich baśniowych.
Więcej o: