Zamiast wypić, spryskaj rośliny. Ten popularny napój w mig rozprawi się z mszycami

Mszyce, choć malutkie, potrafią spustoszyć cały ogród. Dlatego jeśli tylko je zaobserwujesz, należy działać naprawdę szybko. Jak się ich pozbyć? Zamiast chemicznych środków postaw na domowe metody. Pomoże ci pewien popularny, gazowany napój.

Mszyce to malutkie owady, które mają od 2 do 5 mm długości. Mimo niewielkich rozmiarów potrafią być niezwykle uciążliwe. Niszczą i osłabiają rośliny, dlatego nic dziwnego, że ogrodnicy za nimi nie przepadają. Zazwyczaj pojawiają się już na początku lata. Jak ochronić przed nimi ogród?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Tajna broń przeciw mszycom. Pokonasz je z pomocą popularnego napoju

Nietypowym, acz skutecznym sposobem na mszyce jest wykorzystanie popularnego napoju gazowego typu coca-cola. Ponieważ posiada bardzo dużo cukru, kofeinę oraz kwas fosforowy, skutecznie poradzi sobie ze szkodnikami. Jak go użyć? Wystarczy, że przelejesz płyn do butelki z atomizerem i spryskasz rośliny. Kofeina zadziała owadobójczo, a kwas fosforowy szybko sprawi, że nie pozostanie po nich nawet ślad. Pamiętaj tylko by nie nadużywać tego sposobu, gdyż nadmiar napoju może niekorzystnie wpłynąć na kwiaty i inne rośliny. 

Zadziałaj zapobiegawczo. Z pomocą coli ochronisz rośliny

Z napoju możesz korzystać także zapobiegawczo. Wlej go do płaskiego naczynia i umieść w pobliżu roślin szczególnie narażonych na mszyce, lub tych, gdzie zaczęły się pojawiać. Cukier skutecznie je zwabi, a pozostałe składniki płynu rozprawią się z nimi na dobre.

Domowy oprysk na mszyce. Zrobisz go samodzielnie

Sama możesz zrobić także inny, niezawodny oprysk przeciwko mszycom. W 5 litrach wody dokładnie rozpuść 100 gramów drożdży. Dodaj do mieszanki ok. 6 kropli mydła w płynie, a następnie dokładnie wszystko wymieszaj. Przelej do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl na rośliny zaatakowane przez mszyce. Drożdże to rewelacyjna alternatywna dla środków chemicznych. Są bezpieczne dla roślin, ale bezwzględne dla mszyc, dlatego warto po nie sięgnąć. 

Więcej o: