Ujędrniona skóra i efekt odmłodzenia bez chirurga! Ten sposób poprawi kontur oczu i uniesienie powieki

Wiele kobiet zmaga się ze zwiotczałą skórą, zmarszczkami i opadającymi powiekami, które dodają im lat. Interwencja chirurga to ostateczność. Zanim zdecydujesz się na pomoc medycyny estetycznej, wypróbuj tego sposobu, który skutecznie ujędrni twoją skórę.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak pozbyć się opadających powiek? Jest to głównie problem natury estetycznej, chyba że zaburza nam wzrok. Wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Sposobów radzenia sobie ze zwiotczałą skórą jest sporo. Są też bardzo skuteczne sposoby, których warto spróbować przed skorzystaniem z pomocy medycyny estetycznej.

Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka korzysta z medycyny estetycznej?

Wiele kobiet decyduje się na operację zwiotczałej skóry na powiekach. Można jednak poprawić kondycję skóry bez pomocy medycyny estetycznej

Doskonałe rezultaty dają także ćwiczenia, tak zwana yoga twarzy. Joga twarzy to rodzaj gimnastyki twarzy, który ma na celu przywrócenie skórze jędrności, poprawienie krążenia krwi, eliminację toksyn, wygładzenie i profilaktykę zmarszczek, a w efekcie rozjaśnienie skóry i jej odmłodzenie.

Ćwiczenia na opadające powieki to jedno z najbardziej skutecznych metod na ujędrnienie skóry

Walkę z opadającą powieką warto zacząć od odpowiednich ćwiczeń na opadające powieki. Prawidłowo i systematycznie wykonywany masaż przez kilka minut dziennie znacznie poprawi kondycję i jędrność twojej skóry. Jej uelastycznienie przyczyni się do wzrostu napięcia, dzięki czemu skóra powiek nie będzie wiotko opadać. Joga twarzy polega na wykonywaniu odpowiednich ruchów dłoni w okolicy oka w celu pobudzenia mięśni i ujędrnienia skóry. 

Problem opadającej powiekiProblem opadającej powieki Fot. Shutterstock

Jak odpowiednio wykonać jogę twarzy, by cieszyć się spektakularnymi efektami?

Zacznij od umieszczenia dwóch palców tuż pod brwiami i lekko naciskając na skórę, kieruj się nimi w kierunku zewnętrznej części oka, jednocześnie zaciskając powieki. Kolejnym sposobem jest naprzemienne zaciskanie i szerokie otwieranie oczu w taki sposób, by nie marszczyć przy tym czoła. Kolejne ćwiczenie jest również niezwykle skuteczne. Podczas wykonywania tego ćwiczenia połóż palec wskazujący na zamkniętej powiece, delikatnie dociśnij i w tym samym czasie próbuj otwierać i zamykać oczy. Ćwiczenia warto wykonywać w 10 seriach. W jodze twarzy najważniejsza jest systematyczność. Wykonuj ćwiczenia codziennie, a osiągniesz pożądane efekty.

Problem opadającej powiekiProblem opadającej powieki Fot. Shutterstock

Więcej o: