Zmarszczki są wygładzone, worki pod oczami zredukowane. Ten pielęgnacyjny HIT trzeba mieć w kosmetyczce

Ten produkt wygładza zmarszczki, redukuje worki pod oczami. To prawdziwy pielęgnacyjny HIT. Każda kobieta powinna mieć go w swojej kosmetyczce. Ujędrnia, spowalnia procesy starzenia się skóry, przyspiesza gojenie ran.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten specyfik zmniejsza zmarszczki, pomaga przy leczeniu trądziku. Dzięki niemu przebarwienia zostaną zniwelowane, a skóra odzyska swoją elastyczność. Ten składnik stał się pielęgnacyjnym hitem, który każda kobieta powinna posiadać w swojej kosmetyczce. Jak działa śluz ze ślimaka?

Zobacz wideo Ach Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Używany w starożytnej Grecji, ma zbawienne działanie dla naszej skóry

Śluz ślimaka ogrodowego, kiedyś wykorzystywano regularnie do leczenia i pielęgnacji skóry. W starożytnej Grecji Hipokrates nakładał go na owrzodzenia i rany, wiedząc, że przyspiesza gojenie. Był również stosowany w Afryce i obu Amerykach. W 1995 roku powstał pierwszy krem, który zawierał swoim składzie śluz ślimaka. 

Dlaczego ślimaki mają skręconą muszlę?Dlaczego ślimaki mają skręconą muszlę? Fot. Shutterstock

Jakie działanie wykazuje śluz ze ślimaka? Dlaczego ten składnik tak zbawiennie wpływa na naszą skórę?

Śluz ślimaka rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Wszystko to zasługa zawartości kwasu glikolowego.

Maseczki w płachcie, posiadające w składzie śluz ślimaka już po 20 minutach sprawią, że nasza skóra będzie bardziej napięta i rozświetlona. Taka maseczka sprawdzi się doskonale dla kobiet, które zmagają się z nierównym kolorytem, lub tymi, które chcą rozświetlić i ujędrnić swoją skórę. Doskonale zadziałają również maseczki i kremy pod oczy, które skutecznie zniwelują zmarszczki oraz worki pod oczami. Produkty zawierające w swoim składzie śluz ze ślimaka działają ekspresowo przywracając skórze rozświetlenie, wygładzenie i witalność.

MaseczkaMaseczka Shutterstock

Śluz ze ślimaka pomoże w gojeniu raz, nawilży i spowolni procesy starzenia

Śluz ślimaka doskonale regeneruje skórę, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi i nawilża. Jest bogaty w alantoinę, witaminy A, C i E. Śluz ślimaka to składnik aktywny, który sprawdzi się idealnie w przypadku skór suchych, dojrzałych, ponieważ posiada działanie spowalniające procesy starzenia w skórze. Dodatkowo dzięki działaniu łagodzącemu stany zapalne, będzie doskonałą pomocą podczas walki z trądzikiem.

Więcej o: