Zrób dwie kulki i włóż do zmywarki. Po białych plamach na naczyniach nie będzie śladu

Zmywarka to jeden ze sprzętów, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Znacznie ułatwia sprzątanie po wizycie gości i codzienne funkcjonowanie. Zdarza się jednak, że nie domywa naczyń albo zostawia na nich nieestetyczne plamy. Jak temu zaradzić?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Współcześnie zmywarka jest obecna praktycznie w każdym domu. Oszczędza wodę i potrafi zmieścić dużo rzeczy, więc jest jednym z najbardziej pożądanych sprzętów w mieszkaniu. Wiele osób uważa jednak, że zmywarka niedokładnie myje naczynia i nie jest w stanie zastąpić starannego ręcznego mycia. Czasami po zakończeniu jej pracy na szklankach czy sztućcach pojawiają się białe plamy. Czy można temu jakoś zapobiec?

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Patent na idealnie czyste naczynia. Weź z szuflady folię aluminiową

Jeśli po myciu naczyń w zmywarce zauważyłaś na nich wapniowe osady, z pomocą przychodzi tani i prosty trik. Będzie ci potrzebny produkt, który większość z nas trzyma w kuchennej szafce, a dokładniej folia aluminiowa.

Trik zaprezentowano na profilu @organizacjaprzestrzeni na TikToku.Wystarczy zgnieść dwa kawałki folii aluminiowej w kulki, wrzucić do zmywarki i nastawić odpowiedni program. Po zakończeniu mycia sztućce będą błyszczące i pozbawione białego nalotu.

Biały nalot na naczyniach? Zgnieć i wrzuć do zmywarki

Cząsteczki zawarte w folii przywracają naczyniom blask i zapobiegają powstawaniu kamienia. Ta metoda pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, bo dzięki temu nie będziesz musiała kupować specjalnych środków do odkamieniania czy soli regenerujących. Jednocześnie jest ekologiczna, bo nie wymaga użycia chemii. Efekt będzie najlepszy, jeśli jeden kawałek folii aluminiowej będzie miał 30 cm, a zgnieciona kulka będzie wielkości piłeczki golfowej. W zależności od typu zmywarki włóż kulki z folii do kosza na sztućce albo połóż na górną półkę.

Więcej o: