Wracają przymrozki? IMGW ostrzega. Temperatura spadnie do -2 stopni w kilku regionach

Pogoda w najbliższym miesiąc zapowiada się zmiennie. IMGW ostrzega przed przymrozkami, z kolei synoptycy prognozują zbliżające się najcieplejsze dni w tym miesiącu od wielu lat. Kiedy termometry pokażą w cieniu nawet 30 stopni?

Lato zbliża się do Polski dużymi krokami, lecz to nie oznacza, że nie czekają nas załamania aury. Czerwcowa pogoda, choć w pierwszych dniach powitała nas słońcem, to może jeszcze zaskoczyć wiele osób swoją zmiennością. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtowną zmianą pogody, która czeka nas już niedługo.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na weekend. Noc z piątku na sobotę przyniesie nagłą zmianę aury

Według komunikatów IMGW noc z piątku na sobotę przyniesie nam gwałtowne ochłodzenie. W ciągu dnia maksymalne temperatury mogą wynieść od 16 do 18 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północy kraju, gdzie temperatura może wskazać do 14 stopni Celsjusza. W wielu regionach mogą zostać wydane alerty przed przymrozkami. Co więcej, temperatura przy gruncie w nocy może spaść nawet do 0 stopni Celsjusza. Na północy i lokalnie w rejonach podgórskich Karpat prognozowane są największe spadki temperatury, sięgające do -2 stopni Celsjusza. Powodem ma być wyż znad Atlantyku, który sprowadzi do Polski chłodne masy powietrza.

Według prognoz IMGW przymrozki będą się utrzymywać dłużej i należy się spodziewać więcej, niż jednej mroźnej nocy. Podobnie sytuacja będzie się kształtować w nocy z soboty na niedzielę. Lokalnie na pojezierzach i krańcach południowych możliwe będą przygruntowe przymrozki do -2 stopnie Celsjusza. W ciągu dnia maksymalnie możemy się spodziewać od 15 stopni na wybrzeżu, przez około 18 w centrum do 20 stopni Celsjusza na zachodzie Polski - podają synoptycy portalu fanipogody.pl.

Czy będą upały w 2023? Eksperci od pogody zapowiadają nawet 29 stopni Celsjusza w cieniu

Osoby wyczekujące wysokich temperatur mogą być pozytywnie zaskoczone, szczególnie planując długi weekend w czerwcu. Każdy kolejny dzień po weekendzie przyniesie nam bowiem coraz wyższe temperatury. 8 czerwca zapowiadany jest prawdziwy upał.

Według prognoz w ciągu dnia maksymalnie możemy się spodziewać nawet 29 stopni Celsjusza na zachodzie Polski, przez około 26 w centrum i na wschodzie kraju. Nieco chłodniej będzie zaś na wybrzeżu, gdzie wskaźniki pokażą około 18 stopni Celsjusza.

Więcej o: