Rozkrusz i dodaj do wody. Po tej mieszance skrzydłokwiat będzie nie do poznania

Choć jego pielęgnacja nie jest wybitnie trudna, podstawowe błędy mogą sprawić, że zmarnieje. Jak dbać o skrzydłokwiat? Podlewanie oraz odpowiednie stanowisko to dwie kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, by rósł bujny i soczyście zielony. Podpowiadamy, co jeszcze warto wiedzieć.

Skrzydłokwiat to piękna, zielona roślina, która dumnie zdobi wiele parapetów czy regałów. Wybieramy ją nie tylko ze względu na oryginalny wygląd, ale także właściwości, gdyż doskonale oczyszcza i nawilża powietrze. Jak o nią zadbać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Podlewanie to najważniejsza kwestia

Skrzydłokwiat jest stosunkowo prosty w uprawie, jednak jak każda inna roślina ma swoje wymagania, które należy spełnić. Do najważniejszych kwestii należy podlewanie. Ponieważ bardzo lubi wilgoć, należy robić to regularnie i obficie. Najlepiej w taki sposób, by jego podłoże było stale lekko mokre. Zimą, ze względu na niskie temperatury, wystarczy powtarzać tę czynność raz w tygodniu, z kolei latem nawet co 2 lub 3 dni. Jeśli chcesz, aby skrzydłokwiat zachwycał soczyście zielonymi liśćmi i naprawdę zdrowo rósł, nie zapomnij o innej, prostej czynności, która mu w tym pomoże. Mowa o zraszaniu, które uwielbia.

Piękny i bujny skrzydłokwiat? Pielęgnacja rośliny nie jest trudna

Skrzydłokwiat należy trzymać w ciepłym i wilgotnym miejscu z dala od przeciągów, pełnego nasłonecznienia oraz wyjątkowej temperatury. Lubi stanowiska półcieniste, z rozproszonym światłem. Latem możesz położyć go nawet w całkowicie zacienionym kącie. Najważniejsza jest ochrona przed bezpośrednim kontaktem ze słońcem, gdyż może dojść do poparzenia liści.

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Rozkrusz, wymieszaj z wodą i podlej

Skrzydłokwiat wymaga także nawożenia. Najlepszym terminem na to jest kwiecień. Ponadto zarówno wiosną, jak i latem co dwa tygodnie warto podlewać go mieszanką odżywczą. Możesz kupić gotowy produkt, lub wykonać go sama. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kostkę świeżych drożdży, które następnie rozkruszysz i zmieszasz z 10 litrami wody. Proporcje możesz zmieniać w zależności od tego, ile mieszanki potrzebujesz. Następnie poczekaj godzinę, a po tym czasie podlej roślinę. Zimą zrezygnuj z jakiegokolwiek nawożenia.

Więcej o: