Ona miała 29 lat, on 43. By być razem, zdecydowali się na odważny ruch. "Takie sytuacje nie są łatwe"

Niedawno świętowali 30-lecie poznania się, a także 25. rocznicę ślubu. Krzysztofa i Joannę Cugowskich dzieli 14 lat różnicy, lecz łączy trwające od lat uczucie. Jak wygląda historia ich miłości? By być razem, zaryzykowali wiele.

Historia miłości Krzysztofa i Joanny Cugowskiej to przykład, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno. Artysta o charakterystycznym głosie, z wieloma muzycznymi przebojami na koncie, który od niemal pół wieku jest obecny na polskiej scenie muzycznej, od zawsze może liczyć na wsparcie bliskich, w tym żony, Joanny. Kiedy los skrzyżował ich drogi, oboje wiedzieli, że nie będzie to przypadkowa znajomość, lecz miłość na całe życie.

Zobacz wideo Krzysztof Cugowski w "TTBZ". "Koledzy żartowali, że syn załatwił mi robotę"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Cugowski i Joanna Cugowska tworzą zgrany duet od wielu lat. Poznali się trzy dekady temu 

W połowie lat 90. Krzysztof Cugowski wraz z zespołem Budka Suflera wyjechał w trasę po Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, po jednym z koncertów, który grał w Chicago, poznał przyszłą żonę, Joannę. Gdy znaleźli się na przyjęciu, po zakończonym występie od razu wpadli sobie w oko. W jednym z wywiadów, jak cytuje magazyn "Viva", Cugowska wspomina:

Wszystko mi się w nim podobało: postura, głos, zapach, dotyk. Po koncercie złapał mnie za rękę. Pamiętam tę chwilę do dziś. I to uczucie, które z zachwytu przerodziło się w zakochanie.

Artysta wrócił do Polski, lecz para wciąż utrzymywała kontakt, ciągle do siebie dzwoniąc. Problemem, by ich losy się złączyły, był fakt, że każde z nich było wtedy w innym związku. Po 2-3 miesiącach obydwoje zdali sobie jednak sprawę, że nie chcą lekceważyć łączącego ich uczucia. Sytuacja nie była jednak najłatwiejsza. Cugowski wspominał "Super Expressowi", jak cytuje "Viva", że nie chcieli dłużej oszukiwać swoich partnerów.

Mieliśmy swoje małżeństwa, dzieci, córka Joasi miała 3 lata. Takie sytuacje nigdy nie są łatwe i przyjemne [...] Wykonaliśmy odważny ruch, zwłaszcza Asia, która w Ameryce miała dobre, ułożone, dostatnie życie. Rozwiedliśmy się. Ja w Polsce, Asia w Stanach. Ona zabrała trzy walizki, ja wyszedłem z domu z teczką z dokumentami.

Para zamieszkała razem w Lublinie, gdzie kupili wspólny dom. Rok później powitali na świecie syna, Krzysztofa juniora.

Dzieli ich 14 lat. Krzysztof Cugowski o różnicy wieku w ich związku

Mijają lata, a Krzysztof Cugowski wraz z żoną Joanną świętują kolejne rocznice związku. Miewają ciche dni, lecz szybko starają się zapominać o niesnaskach. Różnica wieku nigdy nie stała im na przeszkodzie w zbudowaniu szczęśliwego związku. Mimo że dzieli ich 14 lat, muzyk uważa, to za zaletę. Krzysztof Cugowski w rozmowie z "Faktem" przyznał, że w przypadku jego rodziców różnica ta wynosiła 10 lat.

Moja żona jest 14 lat młodsza ode mnie, co uważam, że już jest na granicy śmieszności. [...] Uważam, że facet powinien być starszy od kobiety w granicach dziesięciu lat. A powodem tego jest, że faceci dojrzewają znacznie później od kobiet pod każdym względem.
Więcej o: