Zapal świeczkę w toalecie, a nieprzyjemny problem zniknie. Efekt zaskakuje

Najprostszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w łazience jest oczywiście jej dokładne posprzątanie i zdezynfekowanie. Czasem jednak nie pomaga to w starych łazienkach, bywa też, że mimo nienagannej czystości w toalecie, trzeba sięgać po środki doraźne.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Nieprzyjemny zapach w toalecie to coś, czego chcemy uniknąć za wszelką cenę. Dlatego właśnie w większości toalet znajdziemy pachnące i dezynfekujące zawieszki w wc, a w bezpośrednim sąsiedztwie - odświeżacze powietrza (w sprayu lub automatyczne, które aktywują się co jakiś czas). Niektórzy stawiają w łazience dyfuzory z patyczkami, inni inwestują w neutralizatory zapachów.  

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

W toalecie doskonale sprawdzają się świece

Doraźnie sprawdzają się także kadzidełka i świece o intensywnych zapachach. Te pierwsze wypełniają pomieszczenie korzennymi zapachami, a drugie - zwykle cytrusowe i ziołowe sprawiają, że w toalecie, zamiast nieprzyjemnych woni czuć te odświeżające. Nieprzyjemne zapachy neutralizuje także zapalenie zwykłej świeczki, bezzapachowej. W ten sposób szybko pozbędziemy się z łazienki nieprzyjemnego zapachu związanego z jej użytkowaniem. 

Nic nie zastąpi regularnego sprzątania

Żeby w łazience nie panował nieprzyjemny zapach, powinna być regularnie sprzątana. Nawet najbardziej intensywne odświeżacze powietrza nie pomogą, jeśli sedes nie jest regularnie czyszczony i dezynfekowany. To samo dotyczy odpływów w wannie, pod prysznicem, czy w umywalce. Warto sięgać po sprawdzone środki, które nie tylko pozwalają dokładnie doczyścić sanitariaty, ale także po wszystkim zostawiają w pomieszczeniu przyjemny zapach. W łazience szybko brudzi się także podłoga, dlatego warto ją regularnie myć z użyciem odpowiednich detergentów i nie zapominać o praniu dywaników, jeśli takie mamy. 

Więcej o: