Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Jak pozbyć się kamienia z łazienki? Wiele osób korzysta w tym celu z markowych produktów, które potrafią sporo kosztować. Można to jednak zrobić równie skutecznie, dzięki kilku domowym sposobom. Korzystając z nich, nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale i czas. Jeden trik sprawi, że osad zniknie już po kwadransie.
Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego dla oka osadu, musisz kupić tylko dwa produktu. Są nimi ściereczki z mikrofibry i ocet. Potnij kilka szmatek w paski, po czym zanurz je w płynie na kilka minut. Upewnij się, czy materiał dobrze wchłonął środek, a następnie rozłóż ścierki w trudnodostępnych zakamarkach prysznica. Trik sprawdzi się szczególnie dobrze w walce z osadem zbierającym się w okolicach różnych uchwytów lub uszczelek. Po 15 minutach osad powinien całkowicie zniknąć. Przy szczególnie zabrudzonych powierzchniach zaleca się dłuższy czas oczekiwania - nawet do godziny.
Ścierka nasączona octem usunie również osad z innych powierzchni, takich jak np. płytki. Po nasączeniu szmatki płynem dokładnie przetrzyj zabrudzone miejsca. Powtarzaj ten proces do momentu, w którym osad całkowicie zniknie. Na sam koniec spłucz resztki octu lub zetrzyj go za pomocą mokrej gąbki.
Kamień często osadza się także na metalowych elementach znajdujących się w łazience. Krany, czy baterie prysznicowe zwykle są zabrudzone przez nieestetyczny nalot. Jak się go pozbyć? Jedyne czego potrzebujesz to stary zeszyt szkolny. Jeśli nie zależy ci na zebranych w nim notatkach, wyrwij jedną kartkę i zrób z niej kulkę. Następnie wyszoruj kamień za pomocą zgiętego papieru. Dzięki tarciu niechciany osad zejdzie już po kilku minutach. Ten sposób sprawdzi się również do czyszczenia szkła. Skuteczność triku zaprezentowała na swoim profilu tiktokerka justynak310.
Zgięta kartka papieru usunęła w kilka chwil zabrudzenia zarówno z prysznica, jak i z jego szyby. Nie dość, że sposób jest niezwykle prosty i skuteczny, to w dodatku jest również bezpieczny. Papier jedynie delikatnie zetrze osadzający się na nim kamień. Nie zarysuje przy tym powierzchni przykrytej przez nalot.