Namocz w tym ścierkę i połóż pod prysznicem na 15 minut. Osad zniknie na dobre

Jednym z największych wyzwań podczas sprzątania łazienki jest pozbycie się kamienia. Osad gromadzi się nie tylko na płytkach, ale i na szybkach w prysznicu, czy na jego metalowych elementach. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu pozbędziesz się brzydkiego nalotu w zaledwie 15 minut.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kamienia z łazienki? Wiele osób korzysta w tym celu z markowych produktów, które potrafią sporo kosztować. Można to jednak zrobić równie skutecznie, dzięki kilku domowym sposobom. Korzystając z nich, nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale i czas. Jeden trik sprawi, że osad zniknie już po kwadransie.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Pozbądź się kamienia z łazienki w 15 minut. Potrzebujesz dwóch produktów

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego dla oka osadu, musisz kupić tylko dwa produktu. Są nimi ściereczki z mikrofibry i ocet. Potnij kilka szmatek w paski, po czym zanurz je w płynie na kilka minut. Upewnij się, czy materiał dobrze wchłonął środek, a następnie rozłóż ścierki w trudnodostępnych zakamarkach prysznica. Trik sprawdzi się szczególnie dobrze w walce z osadem zbierającym się w okolicach różnych uchwytów lub uszczelek. Po 15 minutach osad powinien całkowicie zniknąć. Przy szczególnie zabrudzonych powierzchniach zaleca się dłuższy czas oczekiwania - nawet do godziny.

Ścierka nasączona octem usunie również osad z innych powierzchni, takich jak np. płytki. Po nasączeniu szmatki płynem dokładnie przetrzyj zabrudzone miejsca. Powtarzaj ten proces do momentu, w którym osad całkowicie zniknie. Na sam koniec spłucz resztki octu lub zetrzyj go za pomocą mokrej gąbki.

Jak pozbyć się kamienia z baterii prysznicowej? Odpowiedź znajdziesz w szkolnym zeszycie

Kamień często osadza się także na metalowych elementach znajdujących się w łazience. Krany, czy baterie prysznicowe zwykle są zabrudzone przez nieestetyczny nalot. Jak się go pozbyć? Jedyne czego potrzebujesz to stary zeszyt szkolny. Jeśli nie zależy ci na zebranych w nim notatkach, wyrwij jedną kartkę i zrób z niej kulkę. Następnie wyszoruj kamień za pomocą zgiętego papieru. Dzięki tarciu niechciany osad zejdzie już po kilku minutach. Ten sposób sprawdzi się również do czyszczenia szkła. Skuteczność triku zaprezentowała na swoim profilu tiktokerka justynak310.

Zgięta kartka papieru usunęła w kilka chwil zabrudzenia zarówno z prysznica, jak i z jego szyby. Nie dość, że sposób jest niezwykle prosty i skuteczny, to w dodatku jest również bezpieczny. Papier jedynie delikatnie zetrze osadzający się na nim kamień. Nie zarysuje przy tym powierzchni przykrytej przez nalot.

Więcej o: