Dzbanek z miarką ma ukrytą funkcję. Niewiele osób o tym wie, a wystarczy jeden ruch. "Nie wierzę"

Dzbanek z miarką to bez wątpienia niezbędny element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu gotowanie i pieczenie staje się dużo łatwiejsze i precyzyjne. Mało kto wie o tym, że jego kształt nie jest przypadkowy. Przekonała się o tym pewna użytkowniczka Instagrama.

Wielu z nas przez lata używa pewnych przedmiotów w kuchni w przekonaniu, że to ich jedyne zastosowanie. O tym, jak jeszcze można korzystać z dobrze znanych nam wszystkim akcesoriów, często dowiadujemy się dopiero po latach. Pomocne okazują się tutaj nagrania zamieszczone w sieci. Jednym z nich podzieliła się Angela Logosso na instagramowym profilu, czym wywołała niemałe zaskoczenie.

Zobacz wideo 4 praktyczne zastosowania popularnej trytki. Przekonasz się, że przyda ci się nie tylko w garażu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mało kto o tym wie. Użytkowniczka Instagrama pokazała, jak inaczej używać dzbanka z miarką

Pewna użytkowniczka Instagrama, którą możemy znaleźć pod nazwą @downsouthstreet podzieliła się z internautami jednym ze swoich ostatnich odkryć. Chodzi o dzbanek z miarką, który wielu z nas posiada i używa w kuchni, przygotowując jedzenie i odmierzając zarówno substancje płynne, jak i stałe. W opisie Logosso nie kryła swojego zaskoczenia i przyznała, że sama nie zdawała sobie sprawy z takiego zastosowania naczynia.

Wiedzieliście o tym? Cały ten czas robiliśmy to źle.
 

Zazwyczaj możemy spotkać model, który wyposażony jest w uchwyt oraz wylewkę. Okazuje się, że wgłębienie zastosowane w uchwycie nie jest przypadkowe. Może ono służyć do przelewania substancji znajdującej się wewnątrz o wiele precyzyjniej, bez ryzyka rozlania zawartości plastikowego naczynia. Z powodzeniem możemy więc zastąpić sobie w takiej sytuacji lejek.

Internauci nie kryją swojego zaskoczenia. Nagranie stało się popularne w sieci

Gdy tylko film ukazał się w sieci, zebrał sporo reakcji w postaci polubień oraz komentarzy. Pod nagraniem pojawiło się wiele słów zaskoczenia ze strony internautów.

O mój Boże, nie wierzę.
Przez lata byłam nieświadoma.
Wow, kto by pomyślał?
Ojej, to takie proste. Lepiej późno niż wcale
Więcej o: