Czy da się uratować skurczone ubrania po praniu? Pokazała sposób, którego nauczyła ją mama

Chyba każdy z nas choć raz skurczył ubrania w pralce. Jak temu zaradzić? W takich sytuacjach niektórzy dzwonią do mamy i proszą ją o kilka cennych rad. Jak się okazuje, nasze rodzicielki często polecą nam ten sam trik. Wymaga on użycia jednego popularnego kosmetyku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Do ciebie mamo" to znana piosenka Violetty Villas. Tych samych słów używamy, gdy nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc nawet w najprostszych sprawach, takich jak np. skurczone ubrania. Jak rozwiązać ten problem? Poznaj trik, z którego od lat korzystają nasze rodzicielki.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Uratuj skurczone ubrania prostym sposobem. Sięgnij po znany kosmetyk dla dzieci

Najprostszym sposobem na rozciągnięcie ubrań i przywrócenie im dawnego rozmiaru jest rozluźnienie włókien materiału, z którego są zrobione. Nie musisz wcale siłować się ze zbyt ciasnymi spodniami, czy przykrótką bluzką, żeby uratować swoje ulubione stroje. Zamiast tego skorzystaj z prostego triku, a zapomnisz o tym irytującym problemie. Wystarczy, że użyjesz... szamponu dla dzieci

Do miski napełnionej wodą wlej łyżkę kosmetyku. Całość dokładnie wymieszaj. Następnie do środka włóż skurczone ubrania. Pozwól im dobrze nasiąknąć substancją, po czym poruszaj materiałem. Dzięki temu włókna powoli zaczną się rozluźniać. Na sam koniec wyciągnij ubrania z miski i porządnie je wykręć. Pamiętaj jednak, że niektóre materiały są wyjątkowo delikatne i mogą ulec zniszczeniu przy mocniejszych szarpnięciach.

Nie wiedziała, jak uratować skurczone ubrania. Zadzwoniła do mamy, żebyśmy sami nie musieli tego robić

Gwarancję skuteczności tego sposobu daje... mama jednej z tiktokerek. Ashley, która na platformie posługuje się nickiem @ashcreight, zepsuła swoją ulubioną sukienkę. Po praniu strój zmniejszył się o kilka rozmiarów. Co zrobiła w tej sytuacji? Zadzwoniła do mamy z prośbą o pomoc. Następnie podzieliła się z fanami trikiem, który poleciła jej rodzicielka. Było nim oczywiście moczenie ubrań w wodzie z szamponem dla dzieci. Jak się okazuje, wiele mam zna ten myk. 

Po przeczytaniu komentarzy pod filmikiem można uznać, że sposób naprawdę się sprawdza. Wiele osób wspomniało, że również ich bliscy często z niego korzystają. Co więcej, użytkownicy i użytkowniczki polecili także alternatywne triki.

Niemożliwe! To naprawdę działa
Moja mama też zawsze mi to doradzała
Zamiast szamponu możesz też użyć odżywki do włosów. Tak samo zmiękczy włókna
Więcej o: