Weź 10 zł i idź do apteki. Ten produkt działa lepiej niż nawóz. Róże będą uginać się od kwiatów

Róże to niezwykle okazałe kwiaty, które wiele z nas chętnie sadzi w przydomowych ogrodach. Stanowią piękny element ozdobny, ale aby zdrowo rosły i cieszyły oczy, warto o nie odpowiednio zadbać. Okazuje się, że w pielęgnacji róż, świetnie sprawdza się popularny produkt z apteki.

Aby odżywić i wzmocnić roślinę, nie musimy sięgać po specjalistyczne preparaty ze sklepu ogrodniczego. Domowy nawóz do róż możemy kupić w aptece. Kosztuje kilka złotych, a sprawi, że kwiaty będą pięknie i okazale kwitnąć.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Kiedy i jak ciąć róże? To ważny zabieg pielęgnacyjny 

Róże najlepiej rosną na stanowiskach ciepłych i słonecznych, dobrze osłoniętych od wiatru. Najlepszą ziemią do uprawy tych kwiatów jest gleba żyzna, przepuszczalna i zawierająca dużą ilość próchnicy. Rośliny sadzimy na wiosnę lub na jesieni. Nie zapominajmy również o regularnym przycinaniu. Jest to ważny zabieg pielęgnacyjny, podczas którego usuwamy stare i chore pędy i dajemy szansę na wzrost nowych. Pędy tniemy na wiosnę w okolicach marca albo kwietnia. Przycinamy na ukos w odległości 0,5 do 1 centymetra od ostatniego pąka.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wzmocnić róże domowym sposobem? Przyda ci się produkt z apteki

By róże pięknie rosły i zachwycały kwiatami, istotnym elementem jest nawożenie. Nie musimy jednak kupować specjalnych preparatów. Wystarczy, że pójdziemy do apteki i za kilka złotych kupimy popularny olej rycynowy. Świetnie działa nie tylko podczas olejowania włosów, ale także nadaje się do pielęgnacji roślin kwitnących. Chroni przed chorobami wirusowymi, bakteriami i pleśnią. Dzięki zastosowaniu oleju rycynowego wspomożemy wzrost roślin i kwitnienie. Jak stosować olej rycynowy do róż? Wystarczy litr wody zmieszać z łyżeczką oleju i podlać rośliny. Zabieg możemy powtarzać raz w miesiącu.

Więcej o: