Wyczyść tym lustro. Na zawsze zapomnisz o smugach i parowaniu

To jedno z najpopularniejszych warzyw, które znajdzie się praktycznie w każdym polskim domu. O czym mowa? O ziemniaku, którego można wykorzystać nie tylko podczas przygotowywania potraw.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z pewnością każdy z nas zajadał się kiedyś pysznymi frytkami, pure czy młodymi ziemniaczkami z koperkiem. Okazuje się, że to pożyteczne warzywo jest bardzo uniwersalne nie tylko w kuchni, ale także w łazience czy przedpokoju. Postanowiłem, że wypróbuję jedną z metod czyszczenia lustra przy pomocy ziemniaka. Efekt był po prostu olśniewający! Sprawdź, jak wykonać ten prosty trik.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Umyłem tym warzywem lustro. Efekt był olśniewający

Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, ziemniak naprawdę może pomóc w myciu i impregnowaniu lustra. Dlaczego tak się dzieje? Warzywo posiada w swoim składzie przydatną skrobię, która zabezpiecza szkło przed parowaniem i irytującymi smugami.

Z torby wyciągnąłem największego ze wszystkich ziemniaków, po czym dokładnie umyłem wybrany egzemplarz. Następnie przekroiłem warzywo i jedną z połówek dokładnie wysmarowałem całą powierzchnię lustra. Kolejnym krokiem było usunięcie soku ziemniaka ze szkła przy pomocy ręcznika papierowego, ale na tym nie koniec.

Aby efekt był jak najbardziej zadowalający, po wykonaniu wspomnianych czynności należy dokładnie wypolerować lustro, używając ściereczki z mikrofibry lub bardzo miękkiego papieru. I gotowe. Lustro będzie lśniło, a przy najbliższych prysznicach para nie powinna osadzać się na jego powierzchni. Niewątpliwą zaletą tego triku jest jego prostota i cena, która może wynieść nawet poniżej złotówki.

Wyczyść lustro, ale i inne powierzchnie. Uniwersalny sposób

Przedstawiona metoda spokojnie może być zastosowana również do innych powierzchni. Ziemniaka spokojnie można użyć także do polerowania szklanych mebli czy szyb w samochodzie, a będą czyste i odporne na smugi.

Więcej o: