Nasącz wacik i przyłóż do paznokci. Popularny płyn z apteki pomoże w ich pielęgnacji

Na co pomaga olejek z drzewa herbacianego? Na paznokcie działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Podpowiadamy, jak stosować olejek z drzewa herbacianego, aby poprawić wygląd płytki paznokcia.

Olejek pozyskiwany jest z drzewa herbacianego, które rośnie na terenach Australii i Nowej Zelandii. Cenne są zarówno korzenie, liście, jak i owoce oraz kwiaty. Na co stosowany jest olejek z drzewa herbacianego? Na paznokcie działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Jest szeroko stosowany w kosmetyce w walce z trądzikiem, w pielęgnacji włosów, czy nadmiernej potliwości. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Czy olejek z drzewa herbacianego można stosować bezpośrednio na skórę? Przed zastosowaniem wykonaj test skórny

Olejek z drzewa herbacianego ma kolor żółty i charakteryzuje się specyficzny intensywnym zapachem. To jeden z olejów, które możemy stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ nie powinien wywoływać reakcji alergicznych, jednak przed zastosowaniem warto na wszelki wypadek wykonać próbę uczuleniową. Na co działa olejek z drzewa herbacianego? Na paznokcie jest stosowany w celu zapobiegania namnażania drobnoustrojów. Świetnie radzi sobie z trądzikiem, jest stosowany jako naturalny środek do dezynfekcji oraz niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie. Jak go stosować?

Aby stosować olejek herbaciany, należy najpierw go rozcieńczyć z innym olejem np. olejem migdałowym lub kokosowym. Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie stosujemy miejscowo. Najlepiej nasączyć wacik i przyłożyć go na kilka minut w miejsce, które wymaga pielęgnacji. Pamiętajmy, aby stosować tylko naturalne olejki bez domieszek innych składników. Organiczne produkty powinny zawierać 100% oleju. Równie istotne jest także przechowywanie olejku herbacianego — nie powinien stać w nasłonecznionym ani wilgotnym miejscu. Nie przechowujemy go także w lodówce. Pamiętajmy, że jeśli na paznokciach pojawiają się nietypowe zmiany, należy udać się na konsultację do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie. Domowe sposoby nie rozwiążą wszystkich problemów.

Więcej o: