Stylista gwiazd zdradza, jak kupować spodnie przez internet. "Nie warto przykładać wagi do rozmiaru"

Dla wielu osób możliwość zakupów online stała się wybawieniem. Zaoszcządzamy czas, a przy tym to wybawienie dla introwertków. Niestety podejście do rozmiarów ze strony sklepów bywa zaskakujacy. Stylista gwiazd doradza, jak kupować, ażeby się nie zawieść.

Obecnie trafienie z rozmiarem spodni to nie lada wyzwanie. Każdy sklep może przedstawić swoją własną interpretację, niektóre je zaniżają, inne zawyżają, dlatego też kupowanie spodni online bywa zwodnicze. Gok Wan, znany stylista podzielił się wskazówkami co do kupowania przez internet, bez rozczarowań.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Określ rodzaj sylwetki. To pierwszy krok w ustalaniu rozmiaru

Gok Wan to znany i lubiany brytyjski, projektant mody oraz prezenter telewizyjny. Jego programy  z poradami i metamorfozami pokochali ludzie na całym świecie. Niedawno podzielił się swoimi wskazówkami co do niemałego wyzwania: kupowania spodni online. To właśnie one sprawiają najwięcej problemów, przez zróżnicowaną rozmiarówkę.

 

Jeśli będziemy restrykcyjnie trzymać się swojego teoretycznego rozmiaru spodni, to możemy się rozczarować. Gok podkreśla, że sklepy mają swoją własną rozmiarówkę, do której trzeba podejść indywidualnie. Jego rada numer jeden to określenie typu sylwetki, ponieważ to determinuje rzeczywisty rozmiar spodni.

Możesz być "kolumną" albo "klepsydrą" – wtedy twoje ramiona i biodra są praktycznie tej samej szerokości i masz wcięcie w talii. Możesz być "gruszką", co oznacza, że twój rozmiar w dolnych częściach ciała jest o numer czy dwa większy w porównaniu z górą. Jeśli natomiast jesteś "jabłkiem", twoja sylwetka jest pełniejsza w okolicach talii.

Kieszenie są nie tylko praktyczne, ale i funkcjonalne. Wykorzystuj centrymetr!

Druga rada dotyczy tego, czy chcemy, ażeby spodnie modelowały sylwetkę. Duże kieszenie z tylu sprawiają, że optycznie pupa wygląda na mniejszą, małe odwrotnie. Trzecia rada z kolei radzi precyzję.

Zamiast ślepo kierować się rozmiarówką weź do ręki centymetr i dokładnie się zmierz. Na stronie praktycznie każdego sklepu internetowego znajdziesz tabelkę z rozpiską na temat tego jakie wymiary odpowiadają konkretnemu rozmiarowi. Jeśli chodzi o spodnie zmierz najwęższe miejsce w pasie, tuż nad pępkiem – to twój rozmiar talii. Jeśli chodzi o długość nogawki, zmierz odległość od wnętrza uda tuż przy kroczu aż do kostki
Więcej o: