Najpiękniejszy wzór sukienek na lato 2023 zwala z nóg! Jego rodowód? Prosto ze słonecznej Grecji

Ten wzór latem wręcz powinien zagościć w szafie. Przypomina o wakacjach i wprawia w dobry nastrój. Rodowód? Prosto ze słonecznej Grecji. Warto go zapamiętać, szykując stylizacje na lato.

To najlepsza pora na planowanie wakacyjnych stylizacji. Trendów mamy sporo, bardzo modne są intensywne kolory takie jak pomarańcz, limonka i magenta, ale dla przeciwwagi wielbicielki pasteli ucieszą się na wieść o modzie na lawendę i baby blue. Modne są też koronkowe i dziergane sukienki, niezmiennie też len w każdej postaci. Warto zwrócić uwagę na pewien wakacyjny klasyk, który powraca co sezon, a chodzi o sukienki ze wzorem przypominającym greckie mozaiki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tęsknota za południem. Podróże to wypoczynek, ale i inspiracje modowe

Włochy, Hiszpania i Grecja to jedne z najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków. Każdy z tych krajów oznacza nie tylko ciepło i fantastyczne widoki. To również symbole pewnego luzu, charakterystycznego dla mieszkańców południowej Europy. Podróże w te zakątki możemy potraktować także jako inspiracje modowe.

Dla Grecji charakterystyczne są dwa kolory: biel i intensywny odcień niebieskiego. To nie tylko kolory flagi, ale również znaki rozpoznawcze nadmorskiej architektury, które wprost zachwycają. Charakterystyczne są też kafelki z mozaikowy wzór w tych kolorach. Jak się okazuje, warto je przenieść na sukienki. W tym wariancie wyglądają one iście wakacyjne.

 

Wakacyjny wzór idealny. Takie sukienki trzeba mieć

Sukienki z motywem misternej biało-niebieskiej mozaiki to wakacyjny klasyk. Kojarzą się z latem, ale mają w sobie też pewien romantyczny charakter. To print idealny na wakacje, a przy tm bardzo uniwersalny, ponieważ pasuje do wielu typów urody. Najpiękniej wygląda w wariancie sukienek maxi, które z miejsca przykuwają uwagę.

 

Są idealnie nie tylko na podróże, ale i na co dzień, w czasie polskiego lata. Grecki wzór ma kilka interpretacji, może mieć naprawdę duże elementy, a także te bardzo drobne. Niekiedy są to kwiaty, a czasami kwiaty łączone z elementami typowo graficznymi. Tak czy siak, to połączenie kolorów to zawsze strzał w dziesiątkę.

 

Do tego typu sukienek pasują delikatne brązowe klapki, espadryle lub białe sandałki. Wakacyjnego luzu doda im apaszka, słomkowy kapelusz i torebka koszyk.

Więcej o: