Fryzjerzy nie mogą odłożyć nożyczek na bok. Kobiety znów chcą nosić takie włosy!

Grzywka to najmodniejsze, co możesz zrobić z włosami latem tego roku. Te 2 cięcia podbiły świat i nasze serca! Uniwersalność to ich drugie imię - pasują niemal każdej kobiecie (co w przypadku grzywek zdarza się bardzo rzadko).

Najbardziej ryzykowna transformacja poprzednich lat, teraz przemieniła się we fryzurę, którą chce mieć każda dziewczyna. Mowa o grzywce. Coraz popularniejsze cięcie ma wiele różnych odsłon, a te dwie należą do najpopularniejszych. Dlaczego? Są subtelne, pełne uroku i potrafią całkowicie odmienić wygląd. 

Kurtynowa grzywka HITEM sezonu. Chce ją mieć każda kobieta

To od niej wszystko się zaczęło. Szał, który zapanował na kurtynową grzywkę na przestrzeni ostatnich kilku sezonów ciężko porównać z jakimkolwiek innym "włosowym" trendem. Czym więc się wyróżnia to najpopularniejsze cięcie? Trend, który powrócił prosto z lat 60./70. polega na efekcie rozwianej, lekkiej grzywki, która układa się na boki, tworząc swego rodzaju kurtynę. Jej zaletą jest to, że jest bardzo subtelna i dłuższa, dlatego może sobie na nią pozwolić niemal każda kobieta, nawet jeśli klasyczna grzywka nie komplementuje dobrze jej twarzy. 

 

Grzywka lekka jak piórko. Idealna do gęstych włosów i spiętych fryzur

Piórkowa grzywka zawdzięcza swoją nazwę właśnie swojej objętości - ta grzywka lekka jak piórko idealnie sprawdzi się na lato i w kontraście do nazwy, pasuje idealnie do gęstych włosów. Krótka i cieniowana, przepięknie wygląda do związanych fryzur, a najbardziej pasuje kobietom o okrągłych twarzach - delikatny efekt wystrzępienia powstały w wyniku cieniowana wysmukla twarz

 

Jak wystylizować grzywkę? Powrót do korzeni

Chociaż te dwa cięcia są o tyle wygodne, że praktycznie układają się same, warto wiedzieć, jak im nieco pomóc. Zwłaszcza, że urządzenie numer jeden do stylizacji grzywek - prostownica - w obecnych czasach odeszło nieco w zapomnienie.

Najlepszym sposobem na naturalny i najmodniejszy teraz look, jest sięgnięcie do "staroświeckich metod". Wałki to przy grzywce kurtynowej twoi najlepsi przyjaciele. Nakręcenie jej w ten sposób uniesie ją u nasady i nada odpowiedniego kształtu, który jednocześnie będzie wyglądał naturalnie, ale nie "płasko". Polecane są także suszarko-szczotki o okrągłych końcówkach, dzięki którym uzyskach efekt blow out, którym się tak zachwycamy po wizycie w salonie. 

Zobacz wideo Szybki sposób na efektowną, ale prostą fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: