Miała ośmiu mężów. Z miłością swojego życia rozwodziła się dwa razy

Jedna z największych gwiazd Hollywood, Elizabeth Taylor, miała bardzo burzliwe życie prywatne. Aktorka aż osiem razy stanęła na ślubnym kobiercu. I to właśnie ona była autorką słów: Nie sztuką jest pokochać. Znacznie trudniej jest wytrwać.

uElizabeth Taylor była bez wątpienia jedną z największych gwiazd Hollywood. Zdobyła wiele nagród, w tym dwa Oscary - w 1961 za rolę Glorii Wondrous ("Butterfield 8") oraz w 1967 za rolę Marthy ("Kto się boi Virginii Woolf?"). Równie ciekawe co kariera było życie prywatne aktorki. Taylor miała na swoim koncie aż osiem małżeństw. Do historii przeszło także jej słynne powiedzenie: Nie sztuką jest pokochać. Znacznie trudniej jest wytrwać. 

Zobacz wideo Zobacz, jak zawiązać krawat w minutę:

Elizabeth Taylor miała na swoim koncie aż osiem małżeństw

Elizabeth Taylor po raz pierwszy została żoną jako osiemnastolatka. Jej wybrankiem był Conrad "Nicky" Hilton, syn Conrada Hiltona, założyciela sieci Hoteli Hilton. Związek rozpadł się po zaledwie ośmiu miesiącach. Po ślubie okazało się, że mężczyzna jest alkoholikiem. Kolejni partnerzy słynnej aktorki byli przeważnie związani ze światem show-biznesu. Jednak co ciekawe, ostatni jej wybranek był robotnikiem budowlanym. 

Mówiła, że czeka na nią w niebie

Aktorka często powtarzała, że jej największą miłością był Richard Burton. Para poznała się na planie filmu "Kleopatra". Aktorzy tworzyli relację pełną awantur i różnic. Dwukrotnie brali ślub i dwukrotnie się rozwodzili. Przez wiele lat byli "najważniejszą parą Hollywood". Często pojawiali się w programach telewizyjnych i na pierwszych strona tabloidów. Mimo wielu prób ratowania związku i wspólnej opieki na adoptowaną córką, aktorzy ostatecznie się rozstali. Po śmierci Burtona w 1984 roku Taylor często mówiła, że filmowy Marek Aureliusz czeka na nią w niebie.

 

Pierścionek wart 3,5 mln dolarów

W 2011 roku wystawiono do sprzedaży niektóre pamiątki po aktorce. W czasie aukcji można było upolować między innymi kreacje haute couture i biżuterię. Największym zainteresowaniem cieszył się pierścionek wart 3,4 mln dolarów, który miał 33,19 karatów. I co najważniejsze, był to prezent, który gwiazda otrzymała od Richarda Burtona. 

Więcej o: