Raz w miesiącu wsyp do storczyka tę suszoną przyprawę. Będzie uginał się od nowych kwiatów

Storczyki są dość kłopotliwe w uprawie. Aby pięknie rosły i zachwycały kwiatami, warto zastosować sprawdzony domowy nawóz, który wspomoże roślinę we wzroście i sprawi, że wypuści nowe kwiaty. Okazuje się, że w pielęgnacji storczyków przydatna jest popularna przyprawa.

Jeśli chcemy odżywić roślinę, nie musimy od razu biec do sklepu ogrodniczego, gdyż równie dobrze sprawdzają się domowe sposoby. Podpowiadamy świetny trik na nawóz do storczyka, dzięki któremu będzie pięknie kwitł.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak dbać o storczyki w domu? Wspomóż roślinę nawozem z czosnku

Storczyki to byliny, które są bardzo popularnymi roślinami w domach, czy biurach. Najlepiej rosną na dobrze oświetlonych stanowiskach. Lubią wilgotne powietrze i wymagają regularnego podlewania, ponieważ łatwo ulegają przesuszeniu. Pamiętajmy jednak, że przelanie rośliny może zaowocować zżółknieniem liści, więc zanim podlejemy storczyka, warto kontrolować wilgotność gleby. Storczyki wymagają także nawożenia, a świetnym sposobem na odżywienie rośliny domowym sposobem jest zastosowanie czosnku. Jak to zrobić? Wystarczy podsypać storczyka suszonym czosnkiem raz w miesiącu. Możemy również przygotować mieszankę do podlewania roślin. Posiekać ząbki czosnku, zmieszać z wodą i odstawić na 24 godziny, a następnie podlać kwiat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy nawóz do storczyków. Przyda ci się produkt z kuchni

W pielęgnacji storczyków świetnie sprawdzi się także nawóz z ryżu. Wystarczy wsypać do pojemnika 6 łyżek ziarenek ryżu i zalać 500 ml wody w temperaturze pokojowej. Po godzinie odcedzamy płyn i podlewamy rośliny. Taką mieszankę stosujemy przynajmniej raz na dwa tygodnie, aby uzyskać efekty. Czosnek zadziała grzybobójczo i bakteriobójczo, więc uchroni roślinę od chorób, a także ją odżywi i sprawi, że szybko wypuści nowe kwiaty.

Więcej o: