Zapomnij o zatkanych rurach. Włóż do brodzika dwie kapsułki i zalej wodą. Od razu zobaczysz efekt

Woda z brodziku ledwo co spływa? To znak, że czas przetkać rury. Zamiast jednak stosować chemiczne preparaty, które mają duszący zapach, sięgnij po domowe sposoby. Kosztują grosze, a bywają niezwykle skuteczne. Co należy zrobić, by odetkać rury?

Do odetkania rur wcale nie potrzebujesz specjalistycznych sprzętów. Wystarczy, że sięgniesz po produkty, które masz już w domu, by błyskawicznie poradzić sobie z problemem. Sprawdź, co przyda ci się w takiej sytuacji i jak skutecznie odetkać brodzik. Jest to naprawdę proste zadanie, a przynosi zadowalające efekty. Co trzeba zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odetkać rury domowym sposobem? Niezbędny składnik masz w apteczce

Jeśli chcesz odetkać rury domowym sposobem, weź kilka składników, a od razu rozprawisz się z problemem. Możesz wykorzystać je nie tylko do przetkania brodzika, lecz także każdego zlewu, również tego kuchennego. Potrzebne ci będą jedynie dwie tabletki aspiryny. Umieść je na odpływie, a następnie obficie zalej szklanką gorącego octu spirytusowego. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk, a gdy ucichnie, zalej rury jeszcze litrem wrzątku. Ten trik nie tylko odetka rury, lecz także zneutralizuje nieprzyjemny zapach, który może się z nich czasami wydobywać.

Sięgnij po produkty z kuchni. Szybko i łatwo odetkasz brodzik

Nie masz pod ręką aspiryny? Nic straconego. Możesz w podobny sposób wykorzystać sodę oczyszczoną. Zawsze w przypadku udrażniania rur w wannie czy brodziku warto zadbać o to, by usunąć z nich włosy, które mogą gromadzić się po umyciu. W tym celu wykorzystaj ponacinaną słomkę. Umieść ją w odpływie i kilka razy energicznie nią poruszaj. Szybko i łatwo usuniesz zalegające włosy. Dopiero teraz warto przejść do dalszego etapu udrażniania rur. 

Gdy brodzik będzie już wstępnie odetkany, nasyp do odpływu dwie łyżki sody oraz dwie łyżki soli. Zalej je szklanką gorącego octu spirytusowego, a od razu pojawi się reakcja chemiczna. Po kilku minutach możesz wlać do rur jeszcze trochę wrzątku i gotowe. Takie czyszczenie warto przeprowadzać regularnie, by efekty były widoczne. Korzystając z niego raz na dwa tygodnie, przekonasz się, że problem z zatkanymi rurami nie powinien tak łatwo powrócić.

Więcej o: