Wlej do buteleczki i wetknij patyczki. W łazience będzie pachnieć nawet przez dwa tygodnie

Co zrobić, aby z łazienki wydobywał się przyjemny zapach? Zamiast sięgać po gotowe produkty, skorzystaj z niedrogich, sprawdzonych trików. W kilka minut wyczarujesz pachnący dyfuzor oraz odświeżacz w sprayu. Czego będziesz potrzebować?

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy kilka razy każdego dnia, dlatego warto zadbać, by unosił się w niej przyjemny zapach. Wbrew pozorom nie potrzebujesz do tego gotowych, kupnych odświeżaczy czy świeczek. Z pomocą przyjdą sprawdzone, domowe triki, dzięki którym będzie z niej przepięknie pachniało.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Domowy odświeżacz powietrza w dyfuzorze. Zrobisz go w kilka minut

Sprytnym trikiem na piękny zapach w łazience podzieliła się TikTokerka o nicku @projekt_w_porzadku. Pokazała ona, jak w prosty i niedrogi sposób zrobić domowy dyfuzor, z pomocą którego w pomieszczeniu przez długi czas będzie unosił się twój ulubiony zapach. Czego będziesz potrzebować?

  • Długich wykałaczek do szaszłyków lub bambusowe bądź ratanowe patyczki,
  • bezzapachowego oleju bazowego, np. kokosowego,
  • wody,
  • ulubionego olejku eterycznego,
  • naczynia z wąską szyjką, np. flakonu po zużytych perfumach.

Jak zrobić domowy odświeżacz? To banalnie proste

Do buteleczki wlej olej oraz wodę w proporcji 2:1. Dodaj ok. 20 kropli olejku eterycznego. Pamiętaj, że im więcej olejku, tym mocniejszy będzie zapach. Wszystko dokładnie wymieszaj, a następnie do środka włóż wykałaczki. Ważne, aby rozmieścić je w miarę równych odstępach. Tak wykonany dyfuzor będzie zachwycał zapachem nawet przez dwa tygodnie, pamiętaj jedynie by co jakiś czas odwracać wykałaczki. Gdy woń osłabnie, wystarczy, że dolejesz mieszankę. To nie tylko sprytny trik na przyjemny odświeżacz, ale także ponowne wykorzystanie buteleczek po perfumach.

Sprytne triki na piękny zapach w łazience. Zrób domowy odświeżacz w sprayu

Innym banalnie prostym trikiem na piękny zapach w łazience jest skropienie wewnętrznej części rolki papieru toaletowego olejkiem eterycznym. Możesz także polać nim waciki, a następnie umieścić je wśród ręczników, czy na półce. W prosty sposób wykonasz także odświeżacz w sprayu. Do butelki z atomizerem wsyp łyżeczkę sody oczyszczonej, wlej szklankę wody oraz kilkanaście kropli olejku eterycznego. Wszystko dokładnie wymieszaj. Stosuj kiedy uznasz to za konieczne.

Więcej o: