Jak wyczyścić zamszowe buty? Pożycz od dziecka i potrzyj. Dzięki trikowi za 50 gr będą jak nowe

Jak wyczyścić zamszowe buty? Nie potrzebujesz do tego specjalnych środków. Wystarczą produkty, które masz pod ręką, a będą wyglądały jak nowe. Niektóre ze sposobów kosztują grosze, a świetnie usuną zabrudzenia.

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić zamszowe buty, to mamy dla ciebie kilka propozycji. Są tanie, skuteczne i wymagają minimum wysiłku, by obuwie prezentowało się jak nowe. Po co warto sięgnąć, żeby szybko pozbyć się zabrudzeń? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić zamszowe buty? Jasne modele możesz potraktować produktem za 50 gr

TikTok to kopalnia inspiracji. Użytkownik z profilu @sneaker_salsa postanowił przetestować pewien domowy trik na czyszczenie zamszowego obuwia. Nie tylko świetnie się sprawdził, lecz także kosztuje grosze. Co będzie ci potrzebne? Twarda gumka do ścierania. Wiele osób może już mieć ją w domu, a jeśli nie, to koszt takiego przyboru kosztuje mniej niż złotówkę. Jak z jej pomocą doczyścić zabrudzenia na zamszu? Nic prostszego! Pamiętaj, że ten sposób będzie przede wszystkim idealny do usunięcia zabrudzeń z jasnego zamszu, choć w przypadku ciemnego obuwia również świetnie się sprawdzi.

Żeby usnąć plamy z zamszowych butów za pomocą gumki do ścierania, wystarczy energicznie potrzeć nią zabrudzenie. W niektórych przypadkach zajmie to ciut więcej czasu, a w innych efekt będzie widoczny po kilku pociągnięciach. Nie da się jednak ukryć, że trik z gumką do ścierania jest skuteczny, tani i doskonale się sprawdza. W sekcji komentarzy pod materiałem użytkownika @sneaker_salsa pojawiło się kilka komentarzy na temat zamszowych butów. Niektórzy podzielili się swoimi trikami na to, jak je doczyścić.

Mój ulubiony sposób na zamsz to magiczna gąbka.
Buty z zamszem najgorsze co może być. Jak są nowe, wyglądają super, ale po tygodniu są wszędzie obtarcia.
Soda oczyszczona z proszkiem do prania i woda. Nałożyć na podeszwę, folia aluminiowa i na słońce na pół dnia.

Jak czyścić zamszowe buty? Trik za 0 zł sprawi, że będą od razu wyglądały jak nowe

Jeśli nie masz pod ręką gumki do ścierania, możesz w podobny sposób użyć skórki chleba. Choć brzmi to zabawnie, taka skórka doskonale pozbędzie się plam i zabrudzeń, które powstały w wyniku otarć. Wystarczy kilka razy przeciągnąć skórką po butach, a w mig nie będzie śladu po zabrudzeniach. Jak jednak pozbyć się tłustych, uporczywych plam, które nie zejdą od samego pocierania gumką lub skórką? W tym celu sięgnij po produkt z kuchni.

Do usunięcia tłustych zabrudzeń z zamszowych butów potrzebny będzie inny produkt. Mowa o occie spirytusowym. Wystarczy odrobinę płynu nanieść na ściereczkę z mikrofibry i potrzeć zabrudzenie. Po tym należy pozostawić buty do wyschnięcia, a po plamie nie będzie żadnego śladu. Warto jednak pamiętać, by przed zastosowaniem wykonać próbę na niewidocznym elemencie obuwia, by uniknąć odbarwienia się koloru po wykorzystaniu octu.

Więcej o: